Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 квітня, 18:12:50

В області розпочалася операція "Новорічна ялинка"

15.12.2015   11:06Агенцiя

Напередодні новорічних свят Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області посилився контроль за самовільними рубками «новорічних ялинок», здійснюються заходи, спрямовані на зменшення об'ємів незаконних порубів і збільшення розкриття природоохоронних злочинів і виявлення винних у їх здійсненні.

З цією метою на протязі місяця в усіх районах і у м. Чернігові проводиться операція «Новорічна ялинка».

До операції спільно з спеціалістами Інспекції залучаються громадські інспектори з охорони довкілля, працівники право- та природоохоронних органів, з яких сформовано спеціальні пости та рейдові бригади для патрулювання у лісових угіддях та на шляхах області.

Лісокористувачам області відпуск заготівельних ялинок дозволяється тільки за наявності на їх спилі (зрубі) відпускного (товарного) клейма з видачею супроводжуючих документів. Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок по  території області є  товарно-транспортна накладна встановленого зразка з відповідними відмітками відвантажувача, видана лісогосподарським підприємством.
 
Нагадуємо, що згідно з Кодексом країни про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст. 65) тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від 85 грн до 170 грн і на посадових осіб від 119 грн до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років  і якщо ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягуються з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно КУпАП).

Розмір стягнення за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами:
в межах населених пунктів за дерево діаметром:
- до 6 см- 800 грн;
- 6,1-10 см – 1152 грн;
- 10,1 – 14 см – 1500 грн;
- 14,1 – 18 см – 1852 грн;
- 18,  - 22 см – 2200 грн

За межами населених пунктів за дерево діаметром:
-    до 10 см  - 250 грн;
-    10,1 – 14 см – 437 грн;
-    14,1- 18 см – 1122 грн;
-    18,1 – 22 см – 2302 грн.

Крім того, Держекоінспекція у Чернігівській області попереджає, що передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних  ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, що згідно  ст. 88-1 КупАП тягне за собою накладання штрафу від 510  до 1700 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, рішення будуть прийматися відповідними місцевими судами.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.