Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 20:35:46

Обласна станція переливання крові: чи підуть рекомендовані зміни на краще?

15.12.2015   08:07Агенцiя

Реформування вітчизняної медичної галузі висуває нові вимоги до роботи закладів, що належать до галузі охорони здоров’я. В поле зору оптимізації потрапляє і обласна станція переливання крові, яка займається заготівлею крові та її компонентів.

За словами головного лікаря Павла Герасименка, Європейська комісія з охорони здоров’я обумовила принципи роботи таких закладів, які повинні займатися більш широким контролем не тільки над заготівлею донорської крові, її переробкою, а і над використанням компонентів крові.

«Зміна статусу зумовлює реструктуризацію всієї служби крові області, – наголошує головний лікар обласної станції переливання крові Павло Герасименко, – Передбачається створення трирівневої системи, яка буде представлена обласним центром крові, дві-три філії (Корюківка, Прилуки з відділами заготівлі крові), а також відділення трансфузії (чи кабінетів переливання крові) в лікарнях, де є хірургічна допомога.

Якщо лікарня не потребує окремого трансфузійного відділення, там будуть створені лікарняні банки крові. Контроль покладатиметься на Єдиний центр крові у Києві, або Національний трансфузіологічний центр. Сподіваюся, що зміни, які нам пропонують євро комісари, будуть корисні для нашої галузі.

Втім, ми давно готові для прийняття цих змін, але не можемо одразу змінити все, бо розуміємо – наша структура інтегрована в загальну систему охорони здоров’я Чернігівщини і від нашої роботи певною мірою залежить праця медиків у будь-якій лікарні, що використовує гемотрансфузію.

На жаль, поки не вся робота у плані отримання відповідного сертифікату виконана, адже він потребує певної кількості грошей, які на своєму рахунку повинен мати наш заклад для оплати послуг тієї фірми, що буде займатися сертифікацією та видачею документу.

Прикро, але фінансово станція переливання крові знаходиться не в дуже вигідному становищі, бо ми винні донорам, лікарням. Враховуючи, що заклад фінансується з державного бюджету, саме від нього і буде залежати швидкість отримання сертифікату Системи управління якістю».

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.