Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 01:52:30

Прокуратура контролює законність використання земель біля Троїцького монастиря

02.12.2015   13:51Агенцiя

Питання законності використання земель постійно перебувають в полі зору органів прокуратури, в тому числі й земельної ділянки по вул. Толстого, 90-а в м. Чернігові.

Про це повідомляє відділ організації прийому громадян, розгляду звернень, запитів, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Чернігівської обласної прокуратури.

Встановлено, що рішенням 40 сесії 6 скликання Чернігівської міськради від 20.06.2014 затверджено проект землеустрою земельної ділянки по вул. Толстого, 90-а в м. Чернігові площею 0,09 га, яку надано в оренду Полікопу А.Я. (митрополит Чернігівський та Новгород-Сіверський УПЦ Московського патріархату Амвросій) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Земельна ділянка у серпні 2014 року передана  в  оренду строком до 29.05.2024.

Ділянка розташована в межах пам’ятки археології місцевого значення некрополя Х-ХІІІ ст. стародавнього м. Чернігова.

Відповідно до вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону культурної спадщини» спірна земельна ділянка може бути передана в оренду для будівництва житлового будинку із певними обмеженнями: укладення охоронного договору на частину пам’ятки археології некрополя стародавнього міста Чернігова площею 0,0926 га; використання будівель та споруд без проведення земляних робіт; проведення в повному обсязі охоронних археологічних досліджень; внесення вказаних обмежень у договір оренди земельної ділянки.

З метою виконання даних вимог Полікопом А.Я. укладено договір на проведення археологічних досліджень із спеціалізованою установою. Дослідження на даний час тривають.

Також між Полікопом А.Я. та управлінням культури Чернігівської міськради (уповноважений орган влади у сфері охорони культурної спадщини) укладено охоронний договір, яким передбачено певні умови використання спірної земельної ділянки.

Правила добросусідства при виділенні земельної ділянки не порушено. Підготовча для будівництва діяльність здійснюється виключно на її території.

Таким чином, відведення земельної ділянки вказаної категорії відповідає вимогам ст. ст.122, 186-1 Земельного кодексу України та ст. 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Після неодноразових публікацій у ЗМІ питання щодо законності використання спірної земельної ділянки прокуратурою області взято на контроль.

У разі недотримання вимог закону будь-якою із сторін буде вжито відповідних заходів прокурорського реагування.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.