Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 16:40:23

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом голова ОДА відвідав профільний комунальний заклад

02.12.2015   08:12Агенцiя

КЗ «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» розпочав свою роботу десять років тому, у грудні 2005-го. Діяльність закладу спрямована на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу серед населення області, надання висококваліфікованої допомоги не лише медичної, а й психо-соціальної, консультативної, діагностичної та лікувальної.

Не в останню чергу завдяки цьому четвертий рік поспіль кількість ВІЛ-інфікованих серед жителів Чернігівщини становить 0,8% від загальної кількості населення при загальноукраїнському рівні в 1,08%. За словами директора центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України Наталії Нізової, Чернігівщина входить до числа областей, у яких епідемію СНІДу відносно стабілізовано. Проте столичний фахівець акцентувала увагу на тому, що, як і в усій Україні, понад 30% людей із числа тих, які пройшли тестування і дізналися про свій позитивний ВІЛ-статус, досі не стали на диспансерний облік і не отримують лікування.

У свою чергу начальник управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петро Гармаш у ході ознайомлення Валерія Куліча з роботою закладу розповів, що в області виявлено близько 3500 людей, інфікованих ВІЛ, із яких, незважаючи на забезпеченість препаратами, системну терапевтичну допомогу отримують лише 1500. Також він зазначив, що основним шляхом поширення інфекції стає статевий, проте кількість випадків інфікування від матері до дитини за останні роки вдалося скоротити з 25 до 4%. Петро Петрович наголосив на тому, що сучасні препарати дають можливість ефективно боротися із захворюванням і значно знижують ризик поширення ВІЛ від людей, які отримують системну медикаментозну підтримку.

Після ознайомлення з роботою закладу гості, серед яких, окрім голови ОДА Валерія Куліча, також були голова обласної ради Ігор Вдовенко та народний депутат України Олег Дмитренко, зустрілися з колективом, нагородили кращих працівників і передали подарунки для поліпшення матеріальної бази установи.

Також із нагоди десятої річниці з часу заснування закладу почесною грамотою обласної державної адміністрації нагороджено Дейкуна Миколу Петровича – головного лікаря комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:

Тетяні Володимирівні Бірюк – медичній сестрі кабінету «Довіра» комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Клименко Олені Василівні – фельдшеру-лаборанту лабораторії діагностики ВІЛ-інфекції комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Малюті Ользі Яківні – завідувачці амбулаторно-поліклінічного відділення комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Мігді Ірині Володимирівні – соціальній працівниці амбулаторно-поліклінічного відділення комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Розумій Марині Сергіївні – медичній сестрі амбулаторно-поліклінічного відділення комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом»;

Терещенко Ользі Анатоліївні – лікарю-інфекціоністу амбулаторно-поліклінічного відділення комунального закладу «Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом».

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.