На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв голодоморів
28 листопада голова обласної ради Ігор Вдовенко разом із своїм першим заступником Валентином Мельничуком взяли участь у меморіальному заході до Дня пам'яті жертв голодоморів, що відбувся у селі Іванівка Чернігівського району біля пам'ятного хреста жертвам геноциду, повідомляє Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської облради.
Вшанувати жертв трагедії прибули перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич, представники виконавчої і представницької влади області і району, жителі місцевої громади.
Учасники заходу в знак пам'яті про мільйони українців, які загинули мученицькою смертю від голоду, та в пам'ять про українські села і хутори, які щезли з лиця землі після цієї страшної трагедії XX століття, поклали квіти до пам'ятного знаку.
Заупокійну літію відправив настоятель Свято-Покровської церкви села Іванівка отець Георгій.
Ігор Вдовенко, звертаючись до гостей і жителів села, зазначив, що Голодомор - це найстрашніша трагедія українського народу. Мільйони людей були замучені голодом, приречені на смерть. Чернігівщина, як і більшість областей України, на превеликий жаль, зазнала колосальних втрат від геноциду. Усі лихоліття тих часів відчули на собі і жителі Іванівки. Сільчани піддавалися виснажливим тортурам, голодом, село було позначено «чорною дошкою». Це передбачало блокаду населеного пункту, що призвело до загибелі десятків односельчан.
Керівник закликав усіх присутніх пам'ятати про цю національну трагедію і про цінність людського життя.
Цього ж дня відбудеться мітинг-реквієм, приурочений Дню пам'яті жертв голодоморів у Чернігові біля П'ятницької церкви.
Останні новини Чернігівщини
Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю 11:07
Упродовж декількох днів в області працювала делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ). До роботи долучилися також представники міністерств закордонних справ європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Латвії, Литви та Естонії.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
22 травня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.