Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 21:37:14

Коли в Чернігові буде знак пам'яті жертв Голодомору?

28.11.2015   10:07Агенцiя

Сьогодні знову запалюємо свічки і ставимо їх на підвіконня, щоб вогником пам'яті пробити темряву замовчування мільйонів українців, свідомо і цілеспрямовано винищених комуністичним радянським режимом.

Вчора я був у Срібному та Сокиринцях - там стоять пам'ятники селянам, що загинули голодною смертю. Вчора і сьогодні до них ляжуть колоски, квіти і свічки.

Та голод лютував і в Чернігові - саме сюди йшли опухлими ногами селяни, які ще могли йти. Саме тут вони чекали хоч якоїсь допомоги, не кажучи про скибку хліба. Тут вони помирали в корчах голоду, адже комуністи не випускали українців за межу окупованої УРСР.

Але пам'ятника в Чернігові нема. Чому? Я був членом оргкомітету по вшануванню жертв Голодомору і це питання ставилося не раз. І міська влада, яку 13 років незмінно очолював Олександр Соколов, щось обіцяла. Зрештою, було прийнято рішення про установку знаку навпроти Троїцького монастиря. Проте й тут міська влада палець об палець не вдарила, натомість дала дозвіл митрополиту Амвросію УПЦ Московського патріархату, щоб він звів під мурами монастиря приватний будинок майже на 10 сотках.

Тепер, коли перший секретар обкому комсомолу Олександр Соколов нарешті пішов з посади міського голови, а й ого місце посів Владислав Атрошенко, сподіваємося, що знак пам'яті жертв Голодомору таки постане в Чернігові.


Василь Чепурний


На фото: перший в області пам'ятник жертвам Голодомору в Сокиринцях роботи скульптора Леоніда Гомона.

Останні новини Чернігівщини

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання 14:59

9 липня на засіданні Колегії Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації говорили про проведену роботу у першому півріччі 2020 року, зокрема про результативність співпраці з громадськими організаціями.

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку 13:20

Моніторинговою групою у складі працівників Департаменту національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександра Малого, Максима Побережнюка та громадського монітора Лариси Шумної здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку.

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень 12:44

У 2019-2020 роках Квартирно-експлуатаційним відділом м. Чернігова та одним з приватних підприємств, зареєстрованим у м. Київ, укладено договори про відшкодування вартості теплової та електричної енергії, спожитої в процесі надання послуг з харчування військовослужбовців.