Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 04:26:35

Чернігова щодо бюджету участі презентовано у столиці

26.11.2015   12:04

Досвід Чернігова щодо впровадження бюджету участі презентовано у Києві 25 листопада під час семінару "Громадський бюджет – версія 1.0 для України".

Учасниками заходу стали польські експерти фундації ПАУСІ, представники влади і громадськості із українських міст, де цього року впроваджувався  громадський бюджет – Чернігова, Черкас та Полтави, а також колеги із Житомира, Сум, Луцька, Рівного та інших міст.

Представники Чернігова та Черкас поділилися своїм практичним досвідом впровадження бюджету участі цього року.

У нашому місті, зокрема, вже визначено 17 проектів-переможців, а в Черкасах із 1 до 10 грудня пройде голосування за проекти громадського бюджету. За словами заступника начальника фінансового управління Чернігівської міськради Олени Лисенко, перший досвід бюджету участі має здобутки і прорахунки. "Ми сподіваємося, що завдяки консультаціям із експертами, співпраці влади і громадськості, процес громадського бюджетування у Чернігові буде розвиватися і вдосконалюватися", - сказала вона.

Активісти і працівники органів влади Полтави цього року зосередилися на проведенні інформаційної кампанії та розробці нормативних документів. Власне громадський бюджет м. Полтави стартуватиме наступного року. Крім того, у Полтавській міській раді навіть планують створити структурний підрозділ – сектор громадського бюджету, що займатиметься цим проектом.

Власну версію громадського бюджету цьогоріч впроваджували у Луцьку. Там на громадські ініціативи виділено із міського бюджету 0,5 млн грн. Переможців визначено через он-лайн голосування, до якого долучилися не тільки українці, а й громадяни іноземних держав.

Заступник директора українського представництва ПАУСІ Костянтин Плоский зазначив, що ідеальної моделі бюджету участі не існує: кожне місто йде своїм шляхом, враховуючи досвід українських та зарубіжних колег. Але завжди бюджет участі активізує життя місцевої громади і залучає жителів до прийняття рішень на місцевому рівні, робить більш прозорим та зрозумілим розподіл коштів міського бюджету.

Довідка: Бюджет участі передбачає залучення жителів Чернігова до розподілу коштів міського бюджету. На наступний рік, зокрема, планується передбачити 4,8 млн грн на проекти чернігівців. Половина коштів буде витрачена на капітальні видатки і половина – на поточні.

Всього до голосування у 2015 році допущено 56 проектів, з них 32 стосуються капітальних видатків і 24 – поточних.
Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.