Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 16:08:20

Латвійський досвід на допомогу об’єднаним громадам Чернігівщини

26.11.2015   09:14Агенцiя

25 листопада перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук зустрівся з членами експертної групи Міністерства захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки, повідомив Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської облради.

Сторони обговорили проблемні питання реформування місцевого самоврядування, зокрема, наповнення бюджетів територіальних громад, розвиток інфраструктури, охорони здоров'я, освіти та соціальної сфери на об'єднаних територіях.

Валентин Мельничук акцентував увагу на необхідності передачі більшості владних повноважень на місця, адже завдяки самостійності територіальних громад можна вирішити багато нагальних проблем місцевого населення.

Директор Департаменту самоврядування і виконуючий обов'язки Департаменту громадських послуг (VARAM) Айварс Драудиньш висловив сподівання, що співробітництво між Чернігівською областю і Латвійською Республікою і надалі розвиватиметься та принесе позитивні результати в проведенні адмінреформи.

Цього ж дня в обласній раді відбувся круглий стіл на тему: «Об'єднання територіальних громад Чернігівської області. Практична допомога Латвії у процесі реалізації адміністративно-територіальної реформи».

У заході взяли участь члени Латвійської делегації Міністерства захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки – директор Департаменту самоуправління і виконуючий обов'язки Департаменту громадських послуг (VARAM) Айварс Драудиньш, його заступник Арнис Шултс, старший експерт відділу розвитку системи самоврядування Департаменту самоврядування Ліга Звілна-Карлсоне, керівник відділу методики і нагляду самоврядування Департаменту самоврядування Людмила Іванова, експерт громадської організації «Зелений рух Латвії» Арис Адлерс, директор КП обласної ради «Консалтинговий центр «Сіверщина» Наталія Каменська, директор «Офісу реформ» Чернігівської області Ярослав Жиденко, депутат обласної ради Надія Міклухо-Маклай, керівники об'єднаних Вертіївської, Макіївської, Деснянської та Парафіївської територіальних громад – Ігор Мороз, Петро Баклан, Юрій Осташевський та Валентина Карпенко, а також в.о. сільських, селищних старост, які входять до складу цих громад.

Мета круглого столу - обговорення практичних напрацювань щодо впровадження проекту «Про співпрацю з Чернігівською областю України в реалізації адміністративно-територіальної реформи», який був розроблений та запропонований Міністерством захисту навколишнього середовища Латвійської Республіки у співпраці з «Зеленим рухом Латвії».

Латвійські експерти розповіли про досвід впровадження адміністративно-територіальної реформи, окремо зупинилися на прийнятті нормативно-правових документів та їх співвідношенні до європейського законодавства, розробці та наданні методичної допомоги територіальним громадам в процесі реалізації адмінреформи.

В свою чергу, керівників територіальних громад Чернігівщини цікавили відповіді на запитання щодо наповнення місцевих бюджетів, здійснення контролю за сплату податків, розбудови інфраструктури, освіти та з багатьох інших актуальних проблем, вирішення яких важливе для добробуту населення.

Останні новини Чернігівщини

150 спортсменів області боролись за першість у змаганнях з вільної боротьби

150 спортсменів області боролись за першість у змаганнях з вільної боротьби 14:21

15 лютого в Мені проходили змагання обласного турніру з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2011 року народження, присвячені 31 річниці виводу військ з Афганістану та пам’яті загиблих воїнів в локальних конфліктах.

Децентралізаційні здобутки громад Чернігівщини

Децентралізаційні здобутки громад Чернігівщини 14:15

Успішні проекти та ініціативи, які вдалося реалізувати громадам Чернігівської області, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» стали однією з тем обговорення в День відкритих дверей у Чернігівському регіональному офісі Програми.

У музеї М.Коцюбинського відкрилася виставка мистецьких робіт ГО

У музеї М.Коцюбинського відкрилася виставка мистецьких робіт ГО "Алея майстрів Чернігова" 13:51

П’ята ювілейна виставка мистецьких робіт учасників ГО «Алея майстрів Чернігова» відкрилася у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 13:32

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Погоджувальна рада затвердила питання 52 сесії Чернігівської міської ради

Погоджувальна рада затвердила питання 52 сесії Чернігівської міської ради 13:24

Засідання Погоджувальної ради перед проведенням 52 сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання відбулося 17 лютого. Головував на засіданні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини