Журналісти показали жахливі умови перебування психічно хворих у Чернігівських диспансерах. ВІДЕО
Журналісти зацікавились темою знущань над психічно хворими людьми у одному із диспансерів Чернігівської області. Як результат - подібні заклади почали перевіряти по всій Україні, адже побачене шокувало навіть самих чиновників. Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Представники уповноваженого Верховної ради України з прав людини з'ясували, що в декількох психоневрологічних диспансерах та інтернатах Чернігівської області пацієнти міститися в жахливих умовах і над ними регулярно знущаються.
«Коли ми зайшли в це відділення, був жахливий запах сечі. Коли ми почали дивитися – кожна жінка була без памперса, без нижньої білизни», - повідомила представник офісу уповноваженого ВРУ з прав людини Ірина Сергієнко.
За словами правозахисників у деяких пацієнтів на тілі виявили рани не відомого походження. Більше того у палатах не прибирали, на прогулянки лежачих хворих не вивозили. Також представникам ВРУ вдалось з’ясувати, що окремих пацієнтів, замість реабілітації спонукають працювати на городах і в підсобних господарствах.
Цікаво, що після розголосу цієї проблеми у профільному міністерстві чиновники пообіцяли перевірити усі психоневрологічні диспансери України.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.