Відбулося засідання круглого столу "Актуальні правові питання стосовно вимушених переселенців"
У великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося засідання круглого столу "Актуальні правові питання стосовно вимушених переселенців"у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації" за проектом "Українська регіональна платформа громадських ініціатив".
У заході взяли участь спеціалісти Головного управління юстиції у Чернігівській області, Чернігівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Управління ДМС у Чернігівській області (Державна міграційна служба України), Департамент соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, представники громадських і благодійних організацій міста Чернігова та переселенці з Донецької та Луганської областей.
Фасилітатор заходу Валентина Куценко наголосила, що проблема вимушених переселенців із зони АТО та АР Крим в Україні є однією з найгостріших. Тому ініціативна група "Небайдужі бібліотекарі" Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка прагне надати інформаційно-правову підтримку та координацію допомогти внутрішньо переміщеним особам.
Інна Аліференко, директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка, голова Чернігівського обласного відділення УБА розповіла про заходи, які будуть проводитися в рамках проекту: вебінар"Як оформити перепустку в зону АТО", тренінги з комп`ютерної грамотності, по пошуку житла і роботи, по підприємництву, а також майстер-класи з хенд-мейду. Переселенці на постійній основі мають можливість користуватися безкоштовними послугами Інтернет-центрів бібліотеки: зв’язуватися по скайпу із родичами, надсилати електронні листи, переглядати новини та інше.
Під час заходу було порушено багато питань переселенців: реєстрації ВПО, надання соціальної допомоги, надання безоплатної вторинної допомоги, відсутності можливості участі у місцевих виборах, житлові питання, працевлаштування. З огляду на все це, засідання пройшло дуже жваво і емоційно.
Зокрема, Юлія Іванова вимушена переселенка активно користується запропонованими послугами, а на круглий стіл покладає великі надії і підготувала ряд запитань, головне з яких – житло: "Самаябольная тема – жилье. Я сейчас живу в Центре матери и ребенка, но там ограниченноепребывание – 3 месяца".
Наталія Кирієнко представник Державної міграційної служби зазначила, що в Чернігівській області взято на облік 6542 внутрішньо переміщені особи. Трьомстам з них довелось відновлювати паспорти. Зазвичай така процедура триває до десяти днів – поки перевірять необхідні дані. Перевіряють за базами Державного реєстру виборців – вони найточніші.
На засіданні з роз’ясненням виступили представники державних установ: Володимир Бобруйко (директор місцевого центру БВПД), Інна Кебець (начальник відділу управління юстиції у Чернігівській області), Анна Гончарова та Ольга Колотуша (заступник начальника відділу стаціонарних установ та соціального обслуговування населення Департаменту соціального населення ЧОДА та заступник начальника відділу адресних соціальних виплат ВПО Департаменту соціального населення ЧОДА) та громадських організацій Надія Едієва (юрист громадського комітету захисту прав людини, Радник з питань ВПО по Чернігівській області).
В результаті обговорення, на засіданні круглого столу було прийнято рішення про необхідність об’єднання ВПО з метою координації спільних зусиль на вирішення проблем, які спіткають кожну переміщену особу.
Інна Михайлівна подякувала учасникам круглого столу за дискусію і запросила представників ВПО відвідувати бібліотеку та користуватися її послугами. Також, в якості пам’ятки, вимушеним переселенцям було подаровано спеціально розроблені посібники для переселенців "Адресні ресурси", своєрідну "дорожню карту" для ВПО.
Останні новини Чернігівщини
Передано 3,7 мільйони гривень. Підтримка від Чернігівської обласної прокуратури для 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ 17:29
Чернігівською обласною прокуратурою за результатами досудового розслідування та в ході реалізації повноважень щодо укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим, забезпечено перерахування останнім на рахунки 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України та 107 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ в добровільному порядку «донатів» на загальну суму 3,7 млн грн.
«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38
Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.
Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16
У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.
Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44
Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.
Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13
У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).