Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 12:11:53

Користування газом в побуті

17.03.2012   07:11Агенцiя

З початку 2012 року різко зросла кількість травмувань громадян при використанні газу у побуті.

Практично щодня надходять повідомлення про загибель людей у квартирах та житлових будинках внаслідок отруєння чадним газом та вибухів газоповітряної суміші.

З початку року при використанні газу в побуті сталося 26 нещасних випадків, в тому числі:
– в приватних будинках – 14;
– у багатоквартирних – 12;
– 68 осіб постраждало;
– внаслідок отруєння чадним газом загинуло 27 осіб.

Основними причинами нещасних випадків залишаються:
– порушення споживачами правил користування газовими приладами та несанкціоноване втручання в роботу внутрішньо-будинкових систем газопостачання з метою додаткового обігріву приміщення, а саме ущільнення вікон та дверей, що призводить до відсутності повітрообміну, самовільне переобладнання та підключення газового обладнання та приладів, незадовільний стан димових та вентиляційних каналів.

Газ не має кольору і запаху, тому для визначення витоків газу та запобігання нещасних випадків у газ добавляють одоранти – речовини, які придають газу неприємний специфічний запах. Газ не токсичний, але при накопиченні в приміщенні за рахунок витиснення повітря може визвати задуху. Газ в суміші з повітрям вибухонебезпечний. Природний газ легше за повітря в два рази, при витоку він піднімається і накопичується в верхній частині приміщення.

Наявність в приміщенні газу та продуктів згорання можуть призвести до отруєння та задухи. Потрібно постійно слідкувати за працездатністю вентиляційних каналів та періодично їх чистити.
Забороняється:
– користуватися несправними газовими приладами при наявності витоку газу;
– залишати без нагляду працюючі газові прилади;
– застосовувати вогонь для виявлення витоку газу. В приміщенні, де відчувається запах газу, не запалювати сірників, не вмикати/вимикати електричні прилади до ліквідації витоку газу;
– прив’язувати до газопроводу мотузок і навантажувати його;
– сушити білизну над газовою плитою;
– закривати вентиляційні канали або захаращувати їх;
– експлуатувати газові прилади при закритій квартирці та відсутності тяги у димовому і вентиляційному каналах;
– використовувати приміщення, де встановлені газові прилади для сну;
– проводити самостійний ремонт, перенесення або установку газових приладів;
– самостійно проводити ремонт по реконструкції димових та вентиляційних каналів. Дані роботи виконуються тільки спеціалізованими підприємствами.

При витоку газу необхідно негайно вимкнути газові прилади, провітрити приміщення і викликати аварійну службу газового господарства за тел. “104”.

Надання першої медичної допомоги:
– потерпілого вивести із загазованого приміщення (в теплий період року – на вулицю, а взимку – в добре провітрюване приміщення). Ознаками задухи є посиніння обличчя, з’явлення червоних плям, втрата свідомості;
– при відсутності дихання у потерпілого йому необхідно проводити штучне дихання до тих пір, поки він не почне дихати самостійно;
– викликати швидку допомогу – телефон “103”.


Управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради. Обласні та м. Чернігова курси цивільного захисту

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.