Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 01:57:13

З 21 жовтня розпочалася масова імунізація дітей проти поліомієліту

27.10.2015   15:30Агенцiя

В Україні розпочато проведення трьох раундів додаткової вакцинації дітей проти поліомієліту. Перший раунд – з 21 жовтня.

Чернігівщина отримала 55 тисяч доз ослабленої протиполіомієлітної вакцини ОПВЕРО (виробництво Франції).

За інформацією головного позаштатного дитячого інфекціоніста Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувача інфекційного відділення Обласної дитячої лікарні Миколи Картеля, вже майже всі райони області, а також міста обласного підпорядкування отримали необхідну кількість вакцин для безкоштовної імунізації дітей.

Микола Картель повідомив, що для кожної дитини визначається індивідуальна додаткова вакцинація. Для цього слід звернутися до дільничного педіатра, сімейного лікаря, а у сільській місцевості – до амбулаторії та ФАПу. Вакцинація проводитиметься тільки у кабінетах щеплення. Перед її проведенням необхідно пройти обстеження у педіатра та отримати дозвіл на щеплення з обов’язковим урахуванням дозволу батьків. Вакцинація здійснюється рідкою вакциною в об’ємі 2 краплі через ротову порожнину.

За 9 місяців нинішнього року на Чернігівщині вакцинацією проти поліомієліту охоплено лише 16,3 відсотка дітей від запланованого. Лише 5,4 відсотка від планових щеплень отримали діти першого року життя та півторарічного віку. Дещо більший відсоток дітей до 6 років, які пройшли вакцинацію проти поліомієліту, – 33,5.

Тож додатковою імунізацією будуть охоплені діти, які раніше не щепилися як через дефіцит препарату, так і через тимчасові протипоказання.

За попередніми даними, перший раунд вакцинації триватиме не більше трьох тижнів. Це дасть змогу оперативно перейти до другого та третього раундів.

Микола Картель також зауважив, що вакцина проти поліомієліту ОПВЕРО не має протипоказань, пройшла всі випробування, а побічні дії не перевищують подібних дій від інших вакцин – короткочасний підйом температури, тимчасова слабкість дитини, незначні м’язові болі.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.