Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 17:55:34

Поновлення порушених прав дітей є пріоритетом роботи органів прокуратури

27.10.2015   07:36Агенцiя

Ювенальними прокурорами упродовж поточного року забезпечено участь у 202 справах з питань захисту прав дітей та інтересів держави у сфері охорони дитинства. За позовами прокурорів цивільно-правовими засобами поновлено права 50 дітей.

У сфері охорони дитинства до суду пред`явлено 62 позови на суму майже 700 тис грн., які розглянуто та задоволено. На даний час реально виконано судових рішень на суму понад 300 тис грн.

Особлива увага приділяється захисту соціальних, житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прокурори звертались до суду про визнання права власності на житло та земельні паї у порядку спадкування, накладення заборони на відчуження житла, в якому проживали діти, виплату одноразової соціальної допомоги та ін.

З метою забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчальних закладів територій прокурорами подані позови в інтересах закладів освіти з вимогою зобов’язати органи місцевого самоврядування обладнати територію, прилеглу до шкіл дорожніми знаками. Позови задоволено.

Активною є позиція ювенальних прокурорів, які виступають процесуальними керівниками у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх.

Під час здійснення своїх повноважень у сфері охорони дитинства ювенальні прокурори пред’являють позови в рамках кримінальних проваджень з метою відшкодування державі завданих злочином збитків.

Зокрема, прокурором м. Чернігова пред’явлено позов про стягнення з обвинуваченого в кримінальному провадженні за фактом дорожньо-транспортної пригоди, в якій постраждав неповнолітній, вартості витрат на стаціонарне лікування дитини в обласній дитячій лікарні на суму понад 1 тис грн.

Позов Деснянським районним судом 09.10.2015 задоволено та кошти сплачено в повному обсязі.

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.