У Чернігові почалася робота з подолання неформальних поборів
На сьогодні у Волинській, Рівненській, Черкаській, Чернігівській та Вінницькій областях утворені робочі групи у складі громадських діячів, спеціалістів у галузі охорони здоров’я, представників благодійних фондів, які мають на меті зробити діяльність таких фондів максимально прозорою для пацієнтів.
Улітку цього року відразу у декількох областях України розпочалася активна робота з протидії неформальній діяльності благодійних фондів на території медичних закладів. Координатором програми виступив «Інститут аналітики та адвокації» (Полтава). Перша робоча група була створена у Черкасах, остання — у Чернігові.
Представники організації вважають, що це важливий крок у напрямку більшої прозорості. Така практика уже існує у Полтавській області: ПОКЛ імені М.В. Скліфосовського підписала договір з благодійним фондом, який зобов’язує звітуватися про отримані благодійні кошти і їх використання.
Фахівці вважають, що благодійні кошти на сьогоднішнє економічне становище лікарень — це додаткова можливість підвищити якість надання медичних послуг українцям. І тому справа лише за їх цільовим і прозорим використанням.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною