Вже вдруге обговорили проблемні питання вимушених переселенців та стан забезпечення безпеки в регіоні
21 жовтня у Чернігові в обласному Управлінні ДСНС вже вдруге відбулася робоча зустріч керівництва оперативно-рятувальної служби з делегацією регіонального співробітництва Консультативної Місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні.

Слід зазначити, що візит мав за мету здійснення більш детального аналізу ситуації з безпекою на Чернігівщині. Як зазначили фахівець з регіонального співробітництва, експерт з поліції Пекка Гюютіайнен та радник з питань регіонального співробітництва правоохоронних органів з населенням у постконфліктний період Петер Вільсон, на підставі отриманих результатів будуть розроблені рекомендації відповідним органам ЄС задля кращого реагування на потреби українських партнерів в реалізації реформ.
Під час робочої зустрічі обговорені питання соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції у Чернігівську область. Заступник начальника обласного У ДСНС України полковник служби цивільного захисту Олександр Нагуло зазначив: «На територію області прибуло понад 12,3 тис. людей, серед яких понад 40% - пенсіонерів, більше третини осіб працездатного віку та 22% дітей. Практично усім прибулим переміщеним особам надано різні види допомоги, а саме: з розселення, відновлення втрачених документів, влаштування дітей до шкіл і дитячих садків, працевлаштування, отримання пенсії, матеріальної, медичної та психологічної допомоги».
Крім того, в ході роботи перший заступник начальника Управління ДСНС України у Чернігівській області полковник служби цивільного захисту Дмитро Бескостий охарактеризував стан забезпечення пожежної і техногенної безпеки в регіоні. Зокрема, представників місії цікавили питання знешкодження вибухонебезпечних предметів, співпраці з цього питання рятувальників і правоохоронних органів, залучення аварійних служб під час ліквідації пожеж і аварій в екологічних системах та на небезпечних об'єктах.
Дмитро Бескостий підкреслив: «Підрозділами та обласним управлінням оперативно-рятувальної служби налагоджено тісну співпрацю з органами виконавчої влади та усіма суб'єктами реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій та подій, в тому числі й транскордонного характеру. Ми готові до виконання завдань за призначенням, адже відпрацьовуємо зазначені вище питання під час спільних практичних навчань і тренувань».
На завершення робочої зустрічі представники Місії висловили рятувальникам слова вдячності за їх відкритість і готовність до діалогу, а також були досягнуті домовленості в подальшій співпраці щодо забезпечення безпеки на Чернігівщині.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.