Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 20:22:50

Триває ліквідація пожежі на торфовищі поблизу с. Данівка Козелецького району. ФОТО

21.10.2015   08:14

Другий тиждень триває ліквідація окремих осередків загоряння торф'яного поля біля с. Данівка Козелецького району. Проблема їх гасіння полягає в нескошеній траві висота якої сягає понад 2-х метрів, нестачі води у меліоративних каналах.

Площа пожежі разом з травою що згоріла понад 700 га. А якщо взяти горіння осередків торфу це близько 20 га. Тож рятувальникам доводиться витрачати чимало часу та матеріальних ресурсів на ліквідацію пожежі. На даний час Управління  ДСНС у Чернігівській області залучило додатковий ресурс особливого складу та техніки. 

Розвернений пункт життєдіяльності: 5 наметів, кухня для харчування. До речі треба сказати, що постачання продуктів для особового складу взяло на себе ТОВ «Даницьке», на землях запасу сільської ради де  проходить гасіння пожежі. Гарнізон переведений на посилений варіант несення служби. В ліквідації загорання приймає участь особовий склад майже з усіх районів області.

Дякуючи голові Чернігівської ОДА Валерію Кулічу додатково був залучений з військової частини смт.Десна великий артилерійський тягач БАТ-2, який зробив мінералізовану смугу щоб пожежа не пішла по траві на Бобровицький район. На місці події працює зведений загін у складі 100 співробітників на 10-ти одиницях техніки.

Серед них дві потужні насосні станції які подають воду до 2 км. і здатні забезпечити щосекундну подачу 110-ти літрів води на гасіння. Два спецавтомобілі з 4-ма кілометрами пожежних рукавів. Крім того, подачу води на гасіння забезпечують 6 пожежних автоцистерн та 10 мотопомп.

Протягом доби площу пожежі зменшено з 19 до 15,4 га. Можна сказати, що на сьогоднішній день пожежа локалізована. Розповсюдження горіння відсутнє. Залишилась робота по ліквідації горіння торфу яка потребує великих ресурсів зокрема паливно-мастильних матеріалів.

Для розуміння ситуації: на 1 м. кВ. що горить, щоб його погасити, потрібна 1 тонна води. За день одна насосна станція перекачує до 50-ти тон води.  На місті події працює штаб з ліквідації пожежі.

Кожного вечора, після закінчення роботи по ліквідації горіння, проводиться засідання штабу під час якого з,ясовується яка площа пожежі ліквідована за день та ставим задачу на слідуючий день.

Розробляється карта де вказано дільниці на яких працюють пожежники, де працює техніка. Згідно розробленої карти зранку доводиться задача особовому складу та  керівникам бойових одиниць де працюють люди. 

Весь особовий склад працює з 7 години ранку і до 19 години враховуючи безпеку праці. Адже залягання торфу сягає місцями до 8 метрів.

Торф,яні пожежі – дуже складні пожежі. Весь особовий склад це розуміє на яку службу він прийшов і які завдання потрібно виконувати. Тут працюють фанати своєї справи, так оцінив роботу особового складу начальник Управління ДСНС у Чернігівській області Юрій Володимирович Бреус.


Текст та фоторепортаж з місця гасіння пожежі Віктора Кошмала.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.