Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 13:17:20

Як вирішуються в області проблеми лікування хворих на хронічну ниркову недостатність

20.10.2015   16:48Агенцiя

Про те, яка забезпеченість в області коштами для надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з хронічними нирковими захворюваннями, говорили сьогодні, 19 жовтня, на брифінгу в обласній державній адміністрації.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш повідомив, що на сьогодні в області високовартісне лікування методом програмного та перитонеального діалізу в медичних закладах отримують 213 мешканців нашої області та 13 осіб, переміщених з Донецької і Луганської областей. Лікування цього контингенту хворих проводиться у відділеннях нефрології і гемодіалізу обласної лікарні. Є філії у містах Ніжині та Прилуках задля зручності обслуговування хворих всієї області.

Також мешканці міста Чернігова отримують відповідні медичні послуги у недержавному діалізному центрі ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна».

Для лікування хворих, що лікуються в обласній лікарні, з обласного бюджету на 2015 рік виділено 35,3 мільйона гривень. Цих коштів достатньо, щоб закрити питання цьогорічного фінансування. Петро Гармаш зазначив, що при розподілі медичної субвенції першочергово ці кошти були передбачені саме на лікування діалізних хворих. Адже вони вкрай потребують вчасного та невідкладного системного лікування.

Проте залишається до кінця не вирішеним питання фінансування медичних послуг, які надає приватний центр «Фрезеніус». У міському бюджеті Чернігова кошти на ці потреби на передбачені.

Після внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» області виділено 15,3 мільйона гривень, які вирішено спрямувати на закупівлю витратних матеріалів і послуг для лікування хворих у центрі «Фрезеніус». Все ж дефіцит коштів все ще становить 19,8 мільйона гривень.
Начальник Управління висловив сподівання, що місто завдяки профіциту бюджету все ж віднайде кошти на ці вкрай важливі потреби. Водночас він запевнив, що облдержадміністрація продовжує лобіювати питання щодо можливого перенаправлення нашій області частини медичної субвенції, передбаченої для Луганської та Донецької областей (зважаючи на лікування переселенців з хронічними нирковими захворюваннями).

Головний лікар обласної лікарні Андрій Жиденко, зі свого боку, зауважив, що є потреба у поліпшенні умов та підвищення якості надання спеціалізованої медичної допомоги вказаному контингенту хворих. Тому наразі опрацьовуються всі можливості для оновлення медичної апаратури та осучаснення відділення нефрології і гемодіалізу.
 

Останні новини Чернігівщини

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування 13:05

В умовах карантинних обмежень постало питання, як безпечно для здоров‘я учасників і оперативно проводити сесії місцевих рад та інші засідання органів місцевого самоврядування

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань "Артефакти" 12:23

Проєкт «Артефакти» виходив на телеканалі UA: ЧЕРНІГІВ з 19 січня до 5 квітня цього року. За цей час глядачі побачили 12 випусків - розслідування історичних загадок Чернігівщини.

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ 12:01

В Україні відсьогодні будуть перевіряти на коронавірус всіх людей з пневмонію. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я - головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби 11:37

Дев’ятого квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками національної поліції та прикордонного загону Чернігівщини викрито правопорушника із забороненими знаряддями лову.