Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 травня, 08:27:16

Обласний центр серцево-судинної хірургії приєднується до Європейської ініціативи "Стент для збереження життя"

15.03.2012   15:46Агенцiя

Серцево-судинні хвороби вже протягом тривалого часу посідають перше місце серед причин смертності в усьому світі.

Не виключення Україна і, зокрема, Чернігівська область. Щорічно на таке серйозне ускладнення серцевих захворювань, як гострий інфаркт міокарда на Чернігівщині страждає 1300-1400 пацієнтів. На жаль, через пізнє звернення до спеціалістів майже кожен десятий з них помирає. Крім того, люди помирають і від ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби та гострого порушення мозкового кровообігу. Серцево-судинні хвороби негативно впливають на стан демографічної ситуації на Чернігівщині, адже за останні роки населення області скоротилося з 1408 тис. у 1990 році до 1089 тис. у 2011.

Звісно, кожна людина повинна усвідомлювати – для запобігання важких хвороб серця і судин необхідно дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від шкідливих звичок. А якщо спіткала важка хвороба – інфаркт міокарда – необхідно у найкоротший термін доставити хворого до спеціалізованого закладу, зокрема, Обласного центру серцево-судинної хірургії, розташованого на базі КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2». Вже протягом майже 25 років його лікарі, володіючи сучасними технологіями лікування таких хворих, повернули до нормального життя не одну тисячу пацієнтів.

«Ми на сьогодні – єдиний спеціалізований заклад Чернігівщини, в якому виконуються надскладні операції на найвищому рівні, - стверджує завідувач центру, заслужений лікар України Володимир Герасимов. – Наші лікарі постійно вчаться і підвищують кваліфікацію в провідних спеціалізованих інститутах України, а також закордонних клініках. Завдяки зусиллям облдержадміністрації минулого року для потреб центру була встановлена сучасна рентгенівська кардіоваскулярна ангіографічна система Allura Xper FD 10, на якій виконуються ендоваскулярні оперативні втручання на всіх басейнах аорти, артерій та венозної системи. В найближчий час планується впровадити ендоваскулярні хірургічні втручання при вроджених та набутих вадах серця, магістральних судинах, ниркових артеріях, а також виконання відкритих оперативних втручань при ІХС, вадах серця з використання штучного кровообігу.

За 5 місяців 2011 року було виконано 187 оперативних втручань на серці: імплантовано 65 електрокардіостимуляторів, виконано 75 коронарографій, встановлено 25 стентів в коронарні артерії, виконано 14 стентуючих операцій з приводу гострого інфаркту міокарда, а також 240 тромболізісів при гострому коронарному синдромі. Крім того, виконано 16 стентувань сонних артерій і 16 стентувань здухвинних, стегнових та підколінних артерій. Сучасне обладнання дозволяє проводити оперативне втручання на серці та судинах за малоінвазивними технологіями, прооперована людина на третій день після операції виписується додому зі значним покращенням стану здоров’я. І ще одне, – продовжує Володимир Герасимов - вартість таких операцій цілком доступна для більшості жителів області, тобто, застосування витратних матеріалів під час їхнього проведення та засоби післяопераційного догляду коштують на порядок менше, ніж у, наприклад, київських клініках.

Використання високих технологій у серцево-судинній хірургії – вимога сьогодення. Тому ми працюємо над тим, щоб такі операції з 2012 року стали повсякденними, а саме – у квітні поточного року ми плануємо увійти до програм Європейської ініціативи «Стент для збереження життя», якою передбачено здійснення оперативних втручань на серці і судинах за допомогою стентів – мікроскопічних приладів, що розширюють ділянку враженої тромбом судини і відновлюють кровопостачання. Ми відчуваємо себе достойними учасниками цієї ініціативи, адже маємо великий досвід успішних оперативних втручань. Дана ініціатива передбачає надання спеціалізованої допомоги хворим 24 години на добу, 7 днів на тиждень протягом всього року. Ми до цього готові».

У вересні минулого року на сесії обласної ради було прийнято обласну програму «Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2012-2015 роки». На реалізацію Програми передбачено майже 12 мільйонів гривень, перший транш – 700 тис. гривень чернігівські серцево-судинні хірурги вже отримали. Кошти спрямовуватимуться на закупівлю витратних матеріалів, зокрема, стентів, що дасть змогу хворим на гострий інфаркт міокарда отримати своєчасну і доступну допомогу безкоштовно.


Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністраці

Останні новини Чернігівщини

«Допомога і всебічна підтримка мешканців громади – мій пріоритет у службі», – поліцейський офіцер Ічнянської громади Олександр Генці 11:09

29-річний Олександр Генці став першим на Чернігівщині поліцейським офіцером громади. «Шериф» служить в рідній Ічнянській територіальній громаді і йому близьке гасло «Я – тут, щоб оберігати, захищати, жити та працювати».

Сенсорний кіоск вже біля художнього музею імені Галагана на Валу 11:06

Біля Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відкрили перший туристичний сенсорний кіоск, який реалізується у рамках проєкту регіонального розвитку «Чернігівське князівство від тисячолітньої історії до сучасної туристичної промоції». Ще до початку війни з метою популяризації туристичного потенціалу області було придбано 8 сенсорних кіосків.

Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога 11:04

Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло 11:00

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 травня затвердив персональний склад комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна та положення про діяльність цієї комісії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам 10:56

Упродовж минулого тижня (з 22 по 29 травня 2023 року) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 202 чоловіка особового складу та 72 одиниці основної й спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ