Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 червня, 19:52:30

Чернігів потрапив до переліку міст із найчистішим повітрям

15.03.2012   15:42Агенцiя

Чернігів став одним із міст України, де в минулому році було найчистіше повітря. Про це свідчать дані досліджень, проведених у 2011 році, які надала Центральна геофізична обсерваторія Міністерства з надзвичайних ситуацій.

Так, за розрахованим індексом  забруднення атмосфери (ІЗА), найбруднішим містом України є Маріуполь Донецької області (ІЗА=16,5), а найчистішим - Комсомольсьск Полтавської області (ІЗА=2,5). Традиційно до списку міст із найгіршим повітрям потрапляють міста промислового сходу.

Чернігів із показником ІЗА 3,1 опинився на 49-му місці з 53-х. Рівень забруднення атмосфери та рівень забруднення повітря характеризується тут як низький, у той час, коли сусідні Київ та Суми визначені як міста з підвищеним рівнем забрудненості.

ДОВІДКОВО: Індекс забруднення атмосфери розраховують як суму поділених на середньодобову гранично допустиму концентрацію середніх концентрацій п’яти пріоритетних домішок (осереднених за часом – місяць, півріччя, рік). Дуже високий рівень забруднення при ІЗА ?14,0; високий  - при ІЗА ?7,0; підвищений - при ІЗА від 5,0 до 7,0; низький при ІЗА менше 5,0.

Розрахунок цього індексу засновано на припущенні, що на рівні гранично допустимих концентрацій усі шкідливі домішки характеризуються однаковим впливом на людину, а при наступному підвищенні концентрації ступінь їх шкідливості зростає з різною швидкістю, яка залежить від класу небезпеки даної домішки. При розрахунку ІЗА враховується клас небезпеки кожної домішки.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 144 випускники отримали свідоцтва про закінчення навчального закладу 10:34

Вже 28-й рік поспіль вони відзначають свій випускний, і навіть в умовах воєнного стану це не стало виключенням. Начальник Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою підполковник Євген Казанін привітав усіх вихованців ліцею та разом з почесними гостями видав свідоцтва про повну загальну середню освіту, а кращим з них дипломи, грамоти і медалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини