Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 квітня, 11:21:28

Попередження отруєнь грибами

12.10.2015   11:55Агенцiя

Чернігівській міський відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Чернігівській області попереджає: збирати і купувати гриби можна лише ті, про які добре відомо, що вони їстівні.

 Купуйте гриби тільки у відведених для продажу місцях, а не на стихійних ринках. Не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційна небезпечних зонах. При можливості перевірте гриби на радіоактивність. Не збирайте грибів з ушкодженою ніжкою, а також старих, в'ялих, червивих або ослизлих. Не коштуйте сирі гриби на смак. Гриби підлягають кулінарній обробці в день збирання, інакше в них утворюється отрута.
Також Чернігівській міський відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Чернігівській області нагадує: щоб запобігти отруєнню грибами, ніколи не збирайте пластинчаті гриби. Отруйні гриби маскуються під них. Не збирайте "шампіньйони" та "печериці", у яких пластинки нижньої поверхні капелюха гриба білого кольору. Не куштуйте сирі гриби на смак. Не збирайте гриби, якщо ви не впевнені, що знаєте їх. Перевірте, при можливості, гриби на радіоактивність. Не збирайте невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення "бульба", обрамлене оболонкою. Ще раз перевірте вдома принесені гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумніви сміливо викидайте. Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд - також може статись отруєння.

Галина Карпенко, головний інспектор
ЧМВ УДСНС в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Які платформи ШІ можуть полегшити роботу редакцій: поради експерта 10:21

Claude, ChatGPT, Perplexity, NotebookLM, ElevenLabs та інші сервіси штучного інтелекту можуть суттєво полегшити роботу медійників під час створення контенту.

«Точка опори» та «Досвід має значення»: стартували нові програми підтримки бізнесу та ринку праці 10:09

У фокусі онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу», що відбулася наприкінці минулого тижня, – дві нові урядові програми «Точка опори» та «Досвід має значення».

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини

Вдалий виступ: 10 медалей у скарбничці Чернігівщини 09:16

З 25 до 26 квітня у Кам'янець-Подільському Хмельницької області відбувся ІІ етап Кубка України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїна Мельник та Анатолій Бондарчук.

Поліція Чернігівщини притягнула до відповідальності батьків неповнолітнього, який знімав жартівливі відео для соцмереж з використанням поліцейського однострою 08:35

Під час моніторингу соцмереж поліцейські виявили відео, на якому хлопець у поліцейському однострої бере участь у зйомках розважального контенту.

28 квітня: цей день в Україні і світі

28 квітня: цей день в Україні і світі 08:27

День 1525 Російська агресія - Day 1525 Russian aggression