Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 липня, 08:32:31

Про випадок захворювання на бруцельоз мешканця Чернігівської області

08.10.2015   10:00Агенцiя

Головне управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області повідомляє про реєстрацію випадку бруцельозу у мешканця м.Чернігова.

При епідрозслідуванні встановлено, що хворий в квітні поточного року самостійно подорожував у Грузії, Азербайджані, Вірменії, де вживав бринзу та інші молочні продукти домашнього приготування. Вперше ознаки недуги (болі в суглобах, підвищення температури тіла) відчув 3 - 4 місяці тому. Лише у вересні звернувся за медичною допомогою і був госпіталізований для проведення стаціонарного лікування. При проведенні диференційної діагностики була відібрана кров від хворого і направлена на дослідження в лабораторію особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». За результатами лабораторного дослідження встановлено діагноз бруцельозу.

На сьогодні хворий отримує необхідне лікування лікування.

Розпочато проведення заходів профілактики бруцельозу, передбачених чинними нормативними документами.

Ситуація з цього питання знаходиться на контролі Головного управління Держсанепідслужби України в Чернігівській області.

Нагадуємо, що Бруцельоз - захворювання, що характеризується ураженням опорно-рухового апарату, нервової, статевої та інших систем.

Бруцели стійкі у зовнішньому середовищі. У воді вони зберігаються понад 2 місяці, в молоці - 40 днів, у бринзі - 2 місяці, в сирому м'ясі - 3 місяці, в засоленому - до 30 днів, вовни - до 4 місяців. Бруцели гинуть при нагріванні і під впливом багатьох дезінфікуючих речовин.

Від хворої людини здоровій бруцели не передаються. Резервуаром і джерелом інфекції є домашні тварини (вівці, кози, корови, свині, рідше собаки).

Зараження бруцельозом від хворих тварин відбувається контактним, харчовим і повітряним шляхами. Харчовим шляхом інфекція передається через молоко, бринзу, масло, сир; рідко через воду та овочі, забруднені виділеннями хворих тварин. Зараження повітряним шляхом може наступити при попаданні в дихальні шляхи пилу, що містить збудника (у місцях випасу і в загонах для утримання овець). Частіше хворіють особи працездатного віку (18~50 років).

Бруцельоз виникає при попаданні в організм від 10 мікробів. Воротами інфекції є мікротравми шкіри, слизові оболонки органів травлення і дихальних шляхів. На місці воріт інфекції якихось змін не розвивається. По лімфатичних шляхах бруцели досягають лімфатичних вузлів. Розмноження й нагромадження мікробів при бруцельозі відбувається переважно в лімфатичних вузлах, з яких бруцели періодично надходять у кров.

Бруцельоз відрізняється схильністю до хронічного перебігу, що пов'язано з тривалим перебуванням бруцел в організмі.

В уражених бруцельозом районах забороняється сире молоко й молочні продукти: сир, бринза, масло та ін., а також сира вода, сирі овочі та фрукти, тому перебуваючи на територіях, які є неблагополучними з бруцельозу, слід пам'ятати про небезпеку зараження цією недугою.

Останні новини Чернігівщини

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання

Колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації провела засідання 14:59

9 липня на засіданні Колегії Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації говорили про проведену роботу у першому півріччі 2020 року, зокрема про результативність співпраці з громадськими організаціями.

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку

Здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку 13:20

Моніторинговою групою у складі працівників Департаменту національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександра Малого, Максима Побережнюка та громадського монітора Лариси Шумної здійснено повторний моніторинговий візит до гауптвахти Чернігівського зонального відділу Військової служби правопорядку.

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень

За реагування військової прокуратури Чернігівського гарнізону до бюджету повернуто понад 1 мільйон гривень 12:44

У 2019-2020 роках Квартирно-експлуатаційним відділом м. Чернігова та одним з приватних підприємств, зареєстрованим у м. Київ, укладено договори про відшкодування вартості теплової та електричної енергії, спожитої в процесі надання послуг з харчування військовослужбовців.

АНОНСИ ПОДІЙ