Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:35:32

Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримає кошти

03.10.2015   09:10Агенцiя

Щороку тисячам українських діток ставлять складні і невтішні діагнози з вироком «інвалідність». У кращому випадку лише половині з них можуть допомогти медичні і реабілітаційні заходи, решта отримує пожиттєвий соціальний супровід. Тому за кожне таке дитяче життя, якому є хоч найменший шанс допомогти, борються фахівці обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

На Чернігівщині близько чотирьох тисяч дітей мають інвалідність. Майже півтори тисячі із них, які підлягають реабілітації, проходять її в обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, більше відомому під назвою «Відродження». Серед фахівців, які працюють з маленькими пацієнтами, і спеціаліст з монтессорі-терапії, унікальної тим, що вона кожну дитину від самого народження розглядає як особистість і сприймає такою, якою вона є. За теорією Монтессорі, у дитячому віці є декілька сенситивних періодів сприйняття світу, які в дорослому житті вже ніколи не повторюються, і завдання спеціаліста – допомогти дитині розвиватися в кожному з цих періодів.

Серед реабілітаційних методик центру — сенсорна система «Нірвана», до якої входить 160 різних вправ – діти ловлять метеликів, плавають у віртуальній водичці або, наприклад, ганяють кротів для концентрації уваги.

Апаратна реабілітація – комплекс «Локомат». Ноги-роботи дають можливість діткам, які мають навіть найважчі опорно-рухові розлади, відчути, як це – ходити.

Значна частина обладнання центру – це допомога іноземних меценатів, які підтримують його від перших днів створення. Цьогоріч у центрі розробили проектно-кошторисну документацію для отримання грошей із державного бюджету – на велике розширення, адже щороку кількість дітей з інвалідністю в області, на жаль, збільшується. Василь Пасічник, директор обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів: «Щороку десь 500 дітям встановлюється первинний діагноз. Ми плануємо побудувати блок водної терапії з гідромасажними боксами і басейном, добудувати ще один поверх. Гроші мають бути, бо проект вже затверджений міністерством». Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Виділення частини грошей вже затверджено, але у цьому році ми б не встигли ці кошти освоїти, тому почнеться реалізація цього проекту з наступного року».

Окрім матеріально-технічної сторони проблеми реабілітації дітей з інвалідністю є ще й медична, адже багато діагнозів можна попередити. Зараз спеціалісти центру разом з іншими українськими фахівцями вивчають необхідність глибокої інтеграції генетики в медицину і наводять один із прикладів такої необхідності: дитина, 13 років, має відставання психічного і фізичного розвитку через те, що в ранньому віці у неї не діагностували порушення білкового обміну. Елементарна дієта могла б запобігти інвалідності.

 
Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.