Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 жовтня, 15:01:44

Рятувальники готуються до пропуску весняної повені та льодоходу на річках

12.03.2012   18:24Агенцiя

Напередодні настання сезону весняної повені та льодоходу, зусилля Чернігівського ТУ МНС та його підпорядкованих підрозділів направлені на підвищення оперативної готовності до проведення відповідних першочергових й інших необхідних заходів, а також аварійно-рятувальних робіт з метою захисту населених пунктів і об'єктів різного призначення.

На виконання "Плану дій обласних управлінь, організацій і підприємств, райдержадміністрацій і міськвиконкомів, органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2012 року", яке було затвердженого Першим заступником голови Чернігівської ОДА в листопаді минулого року, ТУ МНС розроблено та направлено у підпорядковані підрозділи для виконання відповідний план підготовчих заходів, створений оперативний штаб і визначені режими його функціонування. В лютому відбулися тренування цього штабу та мобільних оперативних груп пересувного пункту управління з відпрацюванням усіх питань, які стосуються льодоходу та повені.

Рятувальники спільно з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проаналізували хід минулорічних повеневих сезонів, уточнили карти-схеми прогнозованих зон можливого підтоплення територій, садиб і будівель, об'єктів життєзабезпечення, транспорту, енергетики, зв'язку, склали їх перелік і визначили заходи щодо захисту та забезпечення сталого функціонування.

Розроблені пропозиції для розгляду на засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС щодо складу міжвідомчого угрупування сил і засобів з протидії загрозам весняної повені на території Чернігівщини.
Уточнений і відкоригований План реагування ТУ МНС в разі загрози або виникнення НС в період підготовки й пропуску весняної повені та льодоходу, відпрацьовані інструкції взаємодії та взаємоінформування в підрозділах.
На період підтоплення повеневими водами шляхів сполучення з населеними пунктами області здійснений оптимальний перерозподіл зон виїзду пожежно-рятувальних підрозділів з метою забезпечення оперативного реагування на пожежі та інші події. Погоджено питання взаємодії з підрозділами МНС Сумської області щодо їх залучення до гасіння можливих пожеж на території Биринської сільської ради Новгород-Сіверського району, де навесні має місце порушення транспортного сполучення.

Укладено договір між аварійно-рятувальним загоном спецпризначення ТУ МНС та ДП "Чернігівський облавтодор" щодо захисту мостів шляхом підриву льоду на річках.

З 13 лютого фахівці Чернігівського ТУ МНС у складі обласної комісії здійснюють перевірки стану підготовки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до пропуску весняної повені й льодоходу.

Проведено перевірки працездатності та готовності до використання плавзасобів, насосного обладнання, автономних джерел енергопостачання, які можуть використовуватись під час проведення рятувальних та інших необхідних робіт в умовах весняної повені. Поповнені необхідні запаси пально-мастильних матеріалів та матеріально-технічних резервів для забезпечення дій пожежно-рятувальних підрозділів.

Уточнені сили та засоби, порядок зв'язку і взаємодії з підрозділами Збройних Сил України, іншими спеціальними службами центрального підпорядкування, які дислокуються на території області й можуть залучатись до проведення аварійно-рятувальних та інших необхідних робіт в період підготовки та пропуску весняної повені та льодоходу.

Визначено регламент взаємоінформування між ТУ МНС і обласним центром з гідрометеорології на період проведення моніторингу рівнів повеневих вод на річках.


Дмитро Бескостий, начальник відділу цивільного захисту ТУ МНС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

З учорашнього дня патрульні заступили на охорону виборчих дільниць

З учорашнього дня патрульні заступили на охорону виборчих дільниць 14:12

Для забезпечення правопорядку у період виборів задіяно 96 поліцейських управління патрульної поліції в Чернігівській області, які здійснюватимуть цілодобову охорону, аж до завершення процесу голосування та підрахунку голосів.

Стрілки годинників потрібно перевести на годину назад

Стрілки годинників потрібно перевести на годину назад 12:37

В ніч з 24 на 25 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА 12:28

Індекс промислової продукції області за підсумками січня–вересня 2020 р. становив 91,5%.

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус 12:16

23 жовтня, у Прилуках відкрили новозбудований другий корпус місцевої гімназії. В урочистостях взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний, міський голова Прилук Ольга Попенко, народні депутати України, керівники установ та організацій, педагоги, батьки та учні.