Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 жовтня, 21:16:08

В інтернеті, як на ярмарку - не зівай

12.03.2012   11:50

Нині завдяки Інтернету можна купити і продати будь-що, не виходячи з дому. Але нові можливості містять і нові небезпеки, як, наприклад, віртуальні шахрайства, адже ні покупець, ні продавець не бачать один одного. Але міліція теж йде в ногу з часом і правоохоронці навчилися розкривати кіберзлочини. Саме одне з таких віртуальних шахрайств нещодавно і розкрили оперативники Чернігівського міського відділу УМВС.

До чергової частини відділу звернувся чернігівець, він повідомив, що перерахував більше 4 тисяч гривень інтернет-продавцеві за мобільний телефон "Айфон-4", але очікуваного телефону так і не отримав. Правоохоронці почали з'ясовувати особу продавця, можливо, це й був шахрай. Виявилося, що і продавець був сумлінний, і телефон справжній. Більше того, продавець отримав гроші за нього від потерпілого та дійсно відправив йому телефон.

Тоді співробітники міліції почали з'ясовувати, чому ж цей телефон не дійшов до покупця. Оперативниками перевірялися рахунки, виписки, проплати через Інтернет. Виплила цікава деталь - між покупцем і продавцем був третій - шахрай. Саме на цього третього, 21-річного чернігівця на ім'я Сергій (імена змінені), і вийшли оперативники. Хлопець (майбутній юрист) вигадав цілу схему віртуального шахрайства. Він прочитав в Інтернеті оголошення про продаж телефону в іншій області і розмістив таке саме в Чернігові, тобто продублював його.

Покупець за об'явою звернувся саме до Сергія. Хлопець через Інтернет зв'язався із справжнім продавцем, представившись іменем справжнього покупця. Поки що все було чесно. Коли клієнти домовилися про купівлю-продаж, далі йшла черга Сергія. Покупець перераховував більше 4 тисяч гривень на рахунок справжнього продавця. Після отримання переказу той відправляє телефон, але...  на адресу шахрая Сергія, бо він у листуванні з продавцем надав саме свої координати.

Та порадіти покупці шахраю не вдалося. Співробітники міліції спрацювали оперативно - відслідкували адресу, на яку був надісланий телефон, а потім за цією адресою затримали і Сергія, який прийшов отримати посилку. Хлопець мабуть відчував, що його все ж таки можуть знайти, бо просив свого товариша замість нього прийти за телефоном, але той навідріз відмовився.

Вже в подальшому правоохоронці з'ясували, що Сергій досить відома для них особа. Він вже з десяток разів шахраював через Інтернет, але сильно не заморочувався. Давав об'яви про продаж неіснуючих товарів, а коли клієнти перераховували йому гроші, зникав. На сьогоднішній день Сергій затриманий, проти нього порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України ("Шахрайство"), санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Останні новини Чернігівщини

Підсумки дня виборів у Чернігівській області 21:02

25 вересня о 21.00 у прес-центрі "Чернігівський вибір" пройшла пресконференція про хід голосування у Чернігівській області

Результати екзіт-полу: Чернігівська міська рада та міський голова

Результати екзіт-полу: Чернігівська міська рада та міський голова 20:47

25 жовтня, під час проведення виборів до місцевих рад в місті Чернігові, Чернігівський обласний відокремлений підрозділ Всеукраїнської Громадської організації «Ліга виборців» опитав на 21 виборчій дільниці 1489 осіб.

Прес-конференція про день голосування у прес-центрі "Чернігівський вибір" о 17.00 17:16

25 вересня о 17.00 у прес-центрі "Чернігівський вибір" пройшла пресконференція про хід голосування у Чернігівській області

Гороскоп на наступний тиждень 26 жовтня - 1 листопада 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 26 жовтня - 1 листопада 2020 року 17:00

Протягом тижня будьте уважні, особливо з фінансами, спільними ресурсами, боргами, бо можливі втрати, обмани, крадіжки. Можливе одержання неприємних новин щодо майна.

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: 88 нових випадкыв

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: 88 нових випадкыв 16:43

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 жовтня зафіксовано 88 нових випадків інфікування COVID-19.