Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 10:08:40

В інтернеті, як на ярмарку - не зівай

12.03.2012   11:50

Нині завдяки Інтернету можна купити і продати будь-що, не виходячи з дому. Але нові можливості містять і нові небезпеки, як, наприклад, віртуальні шахрайства, адже ні покупець, ні продавець не бачать один одного. Але міліція теж йде в ногу з часом і правоохоронці навчилися розкривати кіберзлочини. Саме одне з таких віртуальних шахрайств нещодавно і розкрили оперативники Чернігівського міського відділу УМВС.

До чергової частини відділу звернувся чернігівець, він повідомив, що перерахував більше 4 тисяч гривень інтернет-продавцеві за мобільний телефон "Айфон-4", але очікуваного телефону так і не отримав. Правоохоронці почали з'ясовувати особу продавця, можливо, це й був шахрай. Виявилося, що і продавець був сумлінний, і телефон справжній. Більше того, продавець отримав гроші за нього від потерпілого та дійсно відправив йому телефон.

Тоді співробітники міліції почали з'ясовувати, чому ж цей телефон не дійшов до покупця. Оперативниками перевірялися рахунки, виписки, проплати через Інтернет. Виплила цікава деталь - між покупцем і продавцем був третій - шахрай. Саме на цього третього, 21-річного чернігівця на ім'я Сергій (імена змінені), і вийшли оперативники. Хлопець (майбутній юрист) вигадав цілу схему віртуального шахрайства. Він прочитав в Інтернеті оголошення про продаж телефону в іншій області і розмістив таке саме в Чернігові, тобто продублював його.

Покупець за об'явою звернувся саме до Сергія. Хлопець через Інтернет зв'язався із справжнім продавцем, представившись іменем справжнього покупця. Поки що все було чесно. Коли клієнти домовилися про купівлю-продаж, далі йшла черга Сергія. Покупець перераховував більше 4 тисяч гривень на рахунок справжнього продавця. Після отримання переказу той відправляє телефон, але...  на адресу шахрая Сергія, бо він у листуванні з продавцем надав саме свої координати.

Та порадіти покупці шахраю не вдалося. Співробітники міліції спрацювали оперативно - відслідкували адресу, на яку був надісланий телефон, а потім за цією адресою затримали і Сергія, який прийшов отримати посилку. Хлопець мабуть відчував, що його все ж таки можуть знайти, бо просив свого товариша замість нього прийти за телефоном, але той навідріз відмовився.

Вже в подальшому правоохоронці з'ясували, що Сергій досить відома для них особа. Він вже з десяток разів шахраював через Інтернет, але сильно не заморочувався. Давав об'яви про продаж неіснуючих товарів, а коли клієнти перераховували йому гроші, зникав. На сьогоднішній день Сергій затриманий, проти нього порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України ("Шахрайство"), санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко обговорив з аграріями можливості розвитку садівництва та ягідництва в Чернігівській області

Андрій Прокопенко обговорив з аграріями можливості розвитку садівництва та ягідництва в Чернігівській області 08:18

28 травня у Чернігівській обласній державній адміністрації пройшов практичний семінар з садівництва та ягідництва. Цей захід об’єднав науковців з Інституту садівництва НААН, виробників плодово-ягідної продукції, фермерів та представників органів влади.

Питання законності передачі земель в смт Седнів у приватну власність обговорено на нараді у прокуратурі

Питання законності передачі земель в смт Седнів у приватну власність обговорено на нараді у прокуратурі 07:52

Заступник прокурора області Михайло Подоляк провів робочу нараду щодо законності передачі земель в смт Седнів у приватну власність.

Поліція вилучила у жителя Чернігівського району карабін

Поліція вилучила у жителя Чернігівського району карабін 07:45

Співробітники Чернігівського районного відділення поліції біля лісового масиву вилучили у мешканця обласного центру карабін з оптичним прицілом.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини