Проект щодо надання адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю в Україні
У Чернігівській міській раді 10 вересня відбувся круглий стіл під назвою «Доступ до адміністративних послуг осіб з інтелектуальними порушеннями та їхніх законних представників».

Учасники заходу - представники громадських організацій, які опікуються особами з інтелектуальною недостатністю, батьки дітей-інвалідів, представники структурних підрозділів міської ради.
Начальник відділу звернень та соціальних питань міської ради Світлана Васильєва повідомила про співпрацю місцевої влади з громадськими організаціями міста, що опікуються особами з особливими потребами. Зокрема, вона зазначила, що 19 найбільш активних у цій сфері діяльності громадських організацій отримують фінансову допомогу з міського бюджету у загальній сумі понад 800 тис. грн.
Також, вона підкреслила, що чільне місце серед активних громадських організацій посідає Чернігівська обласна громадська організація інвалідів «Логос», яка має великий досвід у цій справі й значні результати.
Виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю» Раїса Кравченко презентувала проект «Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю».
Проект фінансується Європейським Союзом. У роботі круглого столу взяв участь експерт-старший монітор Євросоюзу Стефан Танік, який прибув до України з метою моніторингу просування в Україні цього проекту.
Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю» охоплює 23 регіони України та 18 тис. сімей, де є особи з інтелектуальними порушеннями.
За її інформацією, в Україні проживає понад 280 тис. людей з інтелектуальною недостатністю, серед них лише 90 тис. мають інвалідність. З них 34 тис. проживають в інтернатах.
Раїса Кравченко зазначила, що звіт України щодо захисту прав осіб з інтелектуальними порушеннями високо оцінений в ООН. Втім, Комітет ООН з прав людини з інвалідністю надав Уряду України свої рекомендації, зокрема:
- врахувати всі потреби людей з інтелектуальними порушеннями в українському законодавстві;
- покращити правовий захист таких людей;
- попередити можливість численної та міжгалузевої дискримінації.
Учасники круглого столу були єдині в думці, що необхідно посилити свою діяльність щодо захисту прав осіб з інтелектуальними порушеннями, та активізувати діалог з виконавчою владою з питань надання адміністративних послуг для таких осіб.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).