Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 12:14:22

Прокуратурою області оскаржено до суду незаконні рішення Чернігівської міської ради із земельних питань

04.09.2015   07:31

Прокуратурою Чернігівської області до господарського суду заявлено позов до Чернігівської міської ради та одного з автокооперативів міста про визнання недійсними рішень міської ради та договору оренди земельної ділянки.

Так, за результатами вивчення стану законності у сфері земельних відносин установлено, що у жовтні 2013 року Чернігівською міською радою передано в оренду автокооперативу земельну ділянку площею 0,075 га вартістю понад 100 тис. грн. по вул. Любецькій у м. Чернігові для гаражного будівництва.

Однак всупереч вимогам ст. 124, 134 Земельного кодексу України земельну ділянку передано в користування юридичній особі без проведення земельних торгів.

Так, вказаними статтями Земельного кодексу України визначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених законом.

Основним завданням запровадження механізму земельних торгів при передачі в користування земель державної чи комунальної форми власності є встановлення найбільшого розміру орендної плати за користування землею, яка надходитиме до відповідного бюджету, оскільки згідно з ст. 138 Земельного кодексу України за результатами проведення аукціону укладається договір оренди земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу плату за користування нею.

Натомість при прийнятті Чернігівською міською радою рішення про надання земельної ділянки в оренду автокооперативу вказану ціль досягнуто не було, а розмір орендної плати встановлено в мінімально можливому розмірі.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн  у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради

Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 747,4 тис. грн у Відділі освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міськради 11:15

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово - господарської діяльності Відділу освіти, культури, молоді та спорту Корюківської міської ради (далі – Відділ освіти) за період з 01.02.2017 по 30.11.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 747,4 тис. грн.

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову

"Математика важлива" - всеукраїнська конференція освітян у Чернігові 10:35

Педагоги з одинадцяти областей України зібралися в Чернігові для участі у науково-практичній STEM-конференції «Математика важлива».

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії 10:15

27 лютого на черговій 52 сесії Чернігівської міської ради 7 скликання депутати прийняли звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік.