Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 серпня, 15:58:55

Прокуратурою області оскаржено до суду незаконні рішення Чернігівської міської ради із земельних питань

04.09.2015   07:31

Прокуратурою Чернігівської області до господарського суду заявлено позов до Чернігівської міської ради та одного з автокооперативів міста про визнання недійсними рішень міської ради та договору оренди земельної ділянки.

Так, за результатами вивчення стану законності у сфері земельних відносин установлено, що у жовтні 2013 року Чернігівською міською радою передано в оренду автокооперативу земельну ділянку площею 0,075 га вартістю понад 100 тис. грн. по вул. Любецькій у м. Чернігові для гаражного будівництва.

Однак всупереч вимогам ст. 124, 134 Земельного кодексу України земельну ділянку передано в користування юридичній особі без проведення земельних торгів.

Так, вказаними статтями Земельного кодексу України визначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених законом.

Основним завданням запровадження механізму земельних торгів при передачі в користування земель державної чи комунальної форми власності є встановлення найбільшого розміру орендної плати за користування землею, яка надходитиме до відповідного бюджету, оскільки згідно з ст. 138 Земельного кодексу України за результатами проведення аукціону укладається договір оренди земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу плату за користування нею.

Натомість при прийнятті Чернігівською міською радою рішення про надання земельної ділянки в оренду автокооперативу вказану ціль досягнуто не було, а розмір орендної плати встановлено в мінімально можливому розмірі.

Останні новини Чернігівщини

Поліція затримала чоловіка за підозрою у вбивстві своєї дитини

Поліція затримала чоловіка за підозрою у вбивстві своєї дитини 14:58

Сьогодні вночі поліція затримала 30-річного чоловіка, який обґрунтовано підозрюється у вбивстві 8-річного сина, з яким він разом відпочивав у лісосмузі під Черніговом.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 особи та 59 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 особи та 59 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 14:45

Упродовж минулого тижня з 27 липня по 3 серпня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 189 чоловік особового складу та 56 одиниць спеціальної техніки.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Чернігівщини - 8770 грн, в Україні – 10928 грн.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників Чернігівщини - 8770 грн, в Україні – 10928 грн. 14:41

За статистичними даними середньомісячна заробітна плата штатних працівників в області за січень-червень 2020 року становила 8770 грн з темпом зростання до аналогічного періоду попереднього року 11,6%. Для порівняння, в Україні відповідно – 10928 грн.

У Чернігівській області зафіксовано +17 нових випадків захворювання COVID-19

У Чернігівській області зафіксовано +17 нових випадків захворювання COVID-19 14:26

За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину 3 серпня в області виявлено 17 нових випадків COVID-19.

Ніжин: міський голова провів розширену оперативну нараду

Ніжин: міський голова провів розширену оперативну нараду 11:43

3 серпня відбулась розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.