Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 вересня, 08:59:55

19 громадських організацій Чернігова отримають фінансову підтримку з бюджету

31.08.2015   08:56

Щорічно кількість громадських організацій, що претендують на допомогу з боку міста, суттєво збільшується. Останніми роками на ці потреби з міського бюджету щорічно виділялося від 800 тисяч до понад 1,5 млн. грн. На думку громадських активістів, ці кошти використовувалися неефективно.

Своє бачення міської програми з підтримки громадських організацій  вони презентували під час зустрічі в дискусійному клубі «Експертна думка», що відбулася за участі громадських активістів, діючих депутатів та потенційних кандидатів у депутати міської ради, представників влади, журналістів місцевих ЗМІ.
 
Організаторами заходу виступив Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень та «Громадське телебачення: Чернігів».
Основне положення нового бачення активістів — визначати громадські організації, яким надаватиметься фінансова підтримка, на конкурсній основі. Претенденти на отримання допомоги повинні представити свій проект, а конкурсна комісія визначити за різними показниками найдостойніших, яким надаватимуться кошти з міського бюджету.

Так, наприклад, представниця Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Ольга Рись зазначила, що більша частина бюджету Програми підтримки громадських організацій м. Чернігова на 2015 рік цього разу виділена єдиній організації — Чернігівському центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних (це 450 254 грн.).
За її словами, сумніву щодо соціальної значимості цієї організації немає, проте сам принцип розподілу коштів між претендентами на допомогу незрозумілий. Проведення конкурсу зняло б це непорозуміння.

Заступник міського голови — начальник фінансового управління Віктор Бистров нагадав, що Програма підтримки громадських організацій м. Чернігова була започаткована у 2006 році. Із року в рік кількість організацій, яким надається фінансова допомога, поступово збільшується.
Наприклад, якщо у 2013 році це було 14 організацій, то у
2015-му — 19. Дійсно, левова частка цих коштів іде на підтримку двох організацій: Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних і Туристично-інформаційного центру. Звичайно, за словами Віктора Бистрова, можна було б створити з них комунальні підприємства, але в якості громадських організацій вони обходяться міському бюджету набагато дешевше. Іншим організаціям в основному виділяються гроші лише на сплату орендної плати та комунальних послуг. 

Пропозиції активістів, що лунали під час зустрічі, заступник міського голови сприйняв дуже позитивно й пообіцяв їх ретельно вивчити. Підтримали ідею громадських активістів і депутати міської ради В’ячеслав Лебідь та Олег Мороз, які вважають, що конкурсний підхід щодо визначення претендентів на фінансову допомогу — досить виважена пропозиція.

Експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик, який залучений до реалізації проекту в якості експерта, під час свого виступу поділився досвідом Івано-Франківська. «В Івано-Франківську, як і в багатьох містах України, тривалий час існувала схожа цільова програма. Декілька років тому міська рада прийняла Положення про конкурс, яке зняло питання щодо процедури розподілу коштів та довіри до такої цільової програми. Щось подібне потрібно запровадити і Чернігову», — зазначив експерт проекту.


"Чернігівські відомості"

Останні новини Чернігівщини

Винуватця ДТП, в якій постраждало двоє неповнолітніх,  засуджено до 5 років позбавлення волі

Винуватця ДТП, в якій постраждало двоє неповнолітніх, засуджено до 5 років позбавлення волі 08:46

Судовий розгляд резонансної дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце 5 лютого 2020 року, завершено. Публічне обвинувачення стосовно 21-річного уродженця Броварського району Київської області підтримували у суді прокурори Чернігівської обласної прокуратури.

Поліція затримала іноземця за розповсюдження порнографічних матеріалів

Поліція затримала іноземця за розповсюдження порнографічних матеріалів 08:35

Поліцейські встановили особу підозрюваного у ввезенні в Україну та розповсюдженні на її території предметів порнографічного характеру.

Новгород-Сіверський район: піротехніками знищено ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни

Новгород-Сіверський район: піротехніками знищено ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни 08:20

29 вересня о 13:50 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області знищено у встановленому порядку ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни.

До Дня усиновлення. ДОВІДКА

До Дня усиновлення. ДОВІДКА 08:16

Щороку 30 вересня в Україні відзначають День усиновлення. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей, які небайдужі до чужої долі.

30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек

30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек 08:12

Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань.