Міграційна служба Чернігівщини долучилася до масштабного проекту з надання всебічної безоплатної юридичної допомоги вимушеним переселенцям
УДМС України в Чернігівській області долучилося до участі в реалізації масштабного проекту «Адвокація, правовий захист, заснований на громадських принципах, житлова і непродовольча допомога внутрішньо переміщеним особам і населенню постраждалому в результаті конфлікту в Україні».

Реалізують проект у 20-ти областях України Датська Рада у справах біженців у партнерстві з ВБФ «Право на захист», за фінансової підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Партнером проекту в Чернігівській області стала Громадська організація «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».
Захід передбачає надання всебічної безоплатної юридичної та консультаційної підтримки, адвокатської допомоги, зокрема в національних і міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо їхнього статусу, отримання соціальних гарантій та пільг, працевлаштування, переоформлення прав власності та документів, компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно тощо.
Функція міграційної служби у співпраці в проекті – сприяння в інформуванні громадян як безпосередньо, так і через територіальні підрозділи, до яких звертаються вимушені переселенці з вирішення юридичних та інших питань, про діяльність проекту та можливість отримання вимушеним переселенцям фахової безоплатної допомоги.
«Наразі в нашому Управлінні задіяно всі інформаційні ресурси з детальною інформацією про діяльність проекту, роз’ясненнями із зазначенням адреси і номером телефону, куди можуть звертатися по допомогу вимушені переселенці. Інформаційну кампанію проводимо як в обласному апараті, так і в кожному із територіальних підрозділів, а їх – 24. Сподіваюся, що наша участь у здійсненні цього важливого проекту сприятиме насамперед реалізації Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та інших правових актів щодо реалізації прав вимушених переселенців, а також відповідатиме нинішньому курсу держави на реалізацію принципу верховенства права та забезпечення прозорості діяльності органів влади», - зазначила начальник УДМС України в Чернігівській області Ксенія Лук’янець.
Тож, аби отримати правову чи іншу інформацію щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул. Горького, буд. 57, м. Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії» (0462)612-532.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).