Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:14:56

Хворі свині атакують! ВІДЕО

21.08.2015   11:09Агенцiя

У Чернігові відбулося спільне засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації.

Говорили про нагальні проблеми цього літа – пожежі під час спеки та африканську чуму свиней, що вже другий рік тероризує фермерські господарства України, а останнім часом дісталася і нашого регіону.

Пожежі у спекотну пору та боротьбу з африканською чумою свиней обговорювали на спільному засіданні профільних комісій в обласній державній адміністрації. У природних екосистемах виникло 632 пожежі, вогонь вирував на сухій рослинності та смітті. У житловому секторі чагарники та трава горіли 310 разів. І звісно ж, не без збитків. Юрій Бреус, начальник управління ДСНС України в області: «Такі пожежі мали місце в Бахмацькому, Сосницькому, Городняському, Ріпкинському та Чернігівському районах, а на ліквідацію пожежі в селі Старі Яриловичі Ріпкинського району, гасіння якої тривало понад 9 годин, довелося залучати пожежний підрозділ з Республіки Білорусь».

Задля потреб вогнеборців басейнове управління водного господарства цьогоріч провело акумуляцію на місяць раніше. Але запасів небагато – у третини малих річок пересохли верхів’я, подекуди рівень води впав від 80 см до одного метра. Сергій Нагалюк, начальник Деснянського басейнового управління водних ресурсів: «Зарегульований рівень води в каналах і водоймах складає близько 9 мільйонів метрів кубічних води, з яких на сьогоднішній день можливо використати для гасіння пожеж близько семи мільйонів».

У лісових господарствах техніки для приборкання вогню загалом вистачає. Масиви оглядають навіть із літаків. Також двадцять дві спостережні вежі власним коштом обладнали камерами і роздумують над придбанням безпілотників. А тим часом Чернігівщину з усіх боків оточують неблагополучні пункти, де підтверджуються. підозри на африканську чуму свиней. Тривожні звістки надходять з Київщини, Полтавщини та Сумщини. До слова, у Калиті Київської області через знайденого збудника вірусу довелося знищити більше 60 тисяч голів свиней. У нашій області останній зареєстрований випадок АЧС – у домашньому господарстві на Менщині. Юрій Павлішен, в.о. начальника головного управління ветеринарної медицини в області: «Згідно з рішенням ДНПК при Менській районній державній адміністрації було оголошено карантин та визначено територіальні зони, а саме епізоотичним осередком визначено село Городище. На даний час проводяться всі заходи згідно з прийнятим та затвердженим планом».

В управлінні ветеринарної медицини області також підписано розпорядження про відтермінування початку мисливського сезону, щоб чума не поширювалася і серед диких свиней. А тим часом районні адміністрації не в повній мірі надають документи для державних компенсацій за звичайних свиней – що вже й казати про вепрів. Юлія Свириденко, директор департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «Визначений виключний перелік документів, що додається до звернення до голови обласної державної адміністрації. До чого я це кажу: на сьогоднішній день Ічнянська, Козелецька, Новгород-Сіверська і Ріпкинська районні адміністрації звернулися до голови. Разом з тим, усі подані заяви, вони не відповідають вимогам порядку використання цих коштів».

Райони не зазначають, можуть вони самостійно виплатити компенсацію чи треба допомога резервного фонду обласного бюджету. А з нього, між іншим, вже перераховано 200 тисяч гривень.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.