Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 червня, 22:50:04

Ситуація з захворювання свиней на африканську чуму в області контрольована

15.08.2015   10:07Агенцiя

На цьому наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич 14 серпня під час прес-конференції щодо епізоотичної ситуації в області. Він також повідомив, що організовану роботу на Чернігівщині щодо ліквідації спалахів захворювання свиней на африканську чуму (АЧС) відзначено Прем’єр-міністром України.

На сьогодні в області, за інформацією Леоніда Сахневича, налічується 10 неблагополучних районів на АЧС. За результатами проведених заходів було вилучено 349 голів свиней. Останній спалах небезпечної хвороби виник у селі Городище Менського району.

Як повідомив заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в області Юрій Павлішен, вірус АЧС абсолютно безпечний для людини і не несе жодної загрози життю і здоров’ю. Однак захворювання може мати важкі економічні наслідки для країни. Саме тому заходи з ліквідації АЧС досить жорсткі. Так, про випадки, які виникають на території тієї чи іншої області, повідомляється як мінімум 180 країнам світу – членам Міжнародного епізоотичного бюро. Ці країни невідкладно вживають заходів щодо профілактики АЧС. Як наслідок — можливість введення заборони експорту продукції тваринництва і рослинництва, зокрема фуражного зерна.

Така ситуація з АЧС не тільки на Чернігівщині. На сьогодні в державі зареєстровано 18 випадків АЧС у Чернігівській, Рівненській, Житомирській, Київській, Сумський та Полтавській областях. Безумовно, географічне положення Чернігівщини, велика кількість лісів, гарна кормова база для диких кабанів — усе це збільшує ризики поширення захворювання. Адже популяція дикого кабана в області налічує близько 3 тисяч голів.

Спеціальної профілактики цього захворювання в світі не існує. Тому у разі виявлення випадків АЧС діють відповідно до розробленої інструкції. Визначаються межі епізоотичного осередку, загрозливої зони, зони нагляду та розпочинається виконання заходів із ліквідації хвороби в самому осередку.

Наразі ж ситуація знаходиться під пильним контролем ветеринарної служби. Проводиться постійний моніторинг, депопуляція (відстріл) диких свиней (з осені минулого року, наприклад, відстрілено більше 400).

Проте, чи не головним заходом безпеки, за словами Юрія Павлішена, залишається дотримання господарями свійських тварин елементарних санітарно-гігієнічних правил. Серед них — заборона доступу інших людей до приватних господарств, застосування дезкилимків, утримання від вигулу свиней тощо.

Останні новини Чернігівщини

ЦВК призначила вибори на окрузі 208

ЦВК призначила вибори на окрузі 208 14:35

Центральна виборча комісія призначила вибори народного депутата у 208-му окрузі Чернігівської області на неділю, 25 жовтня.

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 14:16

Станом на 11 годину 5 червня в області +2 нових випадки коронавірусу.

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня 13:29

5 червня за ініціативи міського голови Ольги Попенко у сесійній залі міської ради відбулася чергова зустріч із директорами закладів дошкільної освіти міста та представниками батьківської громадськості стосовно вирішення питання відновлення роботи дитячих садочків в умовах адаптивного карантину.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 13:13

4 червня у великій залі міськвиконкому під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулось чергове засідання виконавчого комітету.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень 12:17

Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.