Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 10:41:04

Страх за життя і здоров’я продовжує штовхати громадян у тенета шахраїв

03.03.2012   16:04

Про гадання і ворожіння, якими певна категорія громадян заробляє собі на життя, вже багато писано і говорено, але випадки, час від часу, продовжують мати місце. І головною причиною цього є соціальний аспект – страх за життя і здоров’я, яке у наших громадян і так не на високому рівні. До причин можна також віднести і здатність шахраїв до навіювання. Але результат виявляється один – втрата грошей та коштовностей.

Останні такі випадки трапилися на цьому тижні в Козелецькому та Борзнянському районі. Так, в с.Красилівка Козелецького району до 76-літньої місцевої жительки у двір зайшла невідома жінка та запитала як знайти свого знайомого (назвала прізвище). Оскільки бабуся такого не знала то й відповіла, що нічим допомогти не може. Але це був лише привід, щоб встановити словесний і психологічний контакт. Далі жінка пустила в хід своє красномовство та здібності навіювання. Продовжуючи бесіду, незвана гостя сказала, що цьому будинку пороблено на смерть та необхідно зняти порчу, а її, як відомо, знімають з допомогою грошей.

Господиня, не довго думаючи, зайшла в будинок та, загорнувши всі свої заощадження в газету, передала їх невідомій “добродійці”. Жінка тихенько щось пробурмотіла над пакунком, повернула його власниці та пішла геть.

Лише через чотири години бабуся вирішила зазирнути до згортка та перевірити його вміст. Яке ж було її дивування, коли вона виявила, що гроші в сумі 2100 грн. безслідно зникли.

Поки вона переживала свою втрату та бідкалась, пройшло ще кілька годин. Інформація до райвідділу надійшла лише надвечір. Звичайно ж, зловмисниці й слід прохолов, адже з моменту візиту пройшло вісім (!) годин. З прикмет невідомої бабуся запам’ятала лише те, що була вона віком 35-40 років, мала біле волосся та одягнена в чорне пальто.

На даний час працівниками міліції Козелецького райвідділу проводяться заходи з розшуку невідомої “благодійниці”.

Подібна схема дій була використана і в селі Сиволож, Борзнянського р-ну. До помешкання такої ж 76-річної жительки села, будинок якої розташований на самій околиці, завітали дві “цілительки”, саме так вони себе назвали, та запропонували вилікувати бабусю від порчі та зурочень. Доки одна відволікала увагу старенької, майстерно качаючи яйце в одній з кімнат, інша швиденько обнишпорила сусідню. Потім обидві “добродійки” швиденько залишили помешкання старенької.

Після уходу непроханих гостей бабуся, мабуть, пам’ятаючи пересторогу щодо невідомих візитерів, вирішила перевірити цілісність своїх заощаджень і… обімліла – з спальної кімнати, з-під подушки зникло 1200 гр.

Коли до будинку потерпілої під’їхали правоохоронці, на жаль прикмет жінок бабуся не запам’ятала, тому шукати зловмисниць шукати було вкрай важко. На ці заходи були задіяні дільничні, карний розшук та два наряди ДАІ. Але на сьогоднішній день пошуки результатів не дали. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст.185 ч.1.

Щоб не повторити долю цих двох нещасних, для читачів ще раз наводимо правила поведінки в подібних ситуаціях:

– якщо до вас підійшли на вулиці або зайшли на подвір’я з пропозицією погадати чи зняти порчу, намагайтеся якомога швидше відчепитися від нав’язливих добродіїв та піти геть або спровадити з подвір’я. Для цього не соромтеся покликати на допомогу випадкових перехожих або сусідів. Поява сторонньої людини відволіче увагу шахрайок. Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим менше шансів у вас бути загіпнотизованими.

– ні в якому разі не давайте їм своїх речей, грошей, коштовностей, бо за першою річчю піде друга і т.д.

– ні в якому разі не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, а якщо вже вони зайшли самовільно – зверніться по допомогу до сусідів аби спровадити непроханих гостей.

Дотримуючись цих правил, ви зможете убезпечити себе і своє майно від шахрайських дій та пограбувань.

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко обговорив з аграріями можливості розвитку садівництва та ягідництва в Чернігівській області

Андрій Прокопенко обговорив з аграріями можливості розвитку садівництва та ягідництва в Чернігівській області 08:18

28 травня у Чернігівській обласній державній адміністрації пройшов практичний семінар з садівництва та ягідництва. Цей захід об’єднав науковців з Інституту садівництва НААН, виробників плодово-ягідної продукції, фермерів та представників органів влади.

Питання законності передачі земель в смт Седнів у приватну власність обговорено на нараді у прокуратурі

Питання законності передачі земель в смт Седнів у приватну власність обговорено на нараді у прокуратурі 07:52

Заступник прокурора області Михайло Подоляк провів робочу нараду щодо законності передачі земель в смт Седнів у приватну власність.

Поліція вилучила у жителя Чернігівського району карабін

Поліція вилучила у жителя Чернігівського району карабін 07:45

Співробітники Чернігівського районного відділення поліції біля лісового масиву вилучили у мешканця обласного центру карабін з оптичним прицілом.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини