Страх за життя і здоров’я продовжує штовхати громадян у тенета шахраїв
Про гадання і ворожіння, якими певна категорія громадян заробляє собі на життя, вже багато писано і говорено, але випадки, час від часу, продовжують мати місце. І головною причиною цього є соціальний аспект – страх за життя і здоров’я, яке у наших громадян і так не на високому рівні. До причин можна також віднести і здатність шахраїв до навіювання. Але результат виявляється один – втрата грошей та коштовностей.

Останні такі випадки трапилися на цьому тижні в Козелецькому та Борзнянському районі. Так, в с.Красилівка Козелецького району до 76-літньої місцевої жительки у двір зайшла невідома жінка та запитала як знайти свого знайомого (назвала прізвище). Оскільки бабуся такого не знала то й відповіла, що нічим допомогти не може. Але це був лише привід, щоб встановити словесний і психологічний контакт. Далі жінка пустила в хід своє красномовство та здібності навіювання. Продовжуючи бесіду, незвана гостя сказала, що цьому будинку пороблено на смерть та необхідно зняти порчу, а її, як відомо, знімають з допомогою грошей.
Господиня, не довго думаючи, зайшла в будинок та, загорнувши всі свої заощадження в газету, передала їх невідомій “добродійці”. Жінка тихенько щось пробурмотіла над пакунком, повернула його власниці та пішла геть.
Лише через чотири години бабуся вирішила зазирнути до згортка та перевірити його вміст. Яке ж було її дивування, коли вона виявила, що гроші в сумі 2100 грн. безслідно зникли.
Поки вона переживала свою втрату та бідкалась, пройшло ще кілька годин. Інформація до райвідділу надійшла лише надвечір. Звичайно ж, зловмисниці й слід прохолов, адже з моменту візиту пройшло вісім (!) годин. З прикмет невідомої бабуся запам’ятала лише те, що була вона віком 35-40 років, мала біле волосся та одягнена в чорне пальто.
На даний час працівниками міліції Козелецького райвідділу проводяться заходи з розшуку невідомої “благодійниці”.
Подібна схема дій була використана і в селі Сиволож, Борзнянського р-ну. До помешкання такої ж 76-річної жительки села, будинок якої розташований на самій околиці, завітали дві “цілительки”, саме так вони себе назвали, та запропонували вилікувати бабусю від порчі та зурочень. Доки одна відволікала увагу старенької, майстерно качаючи яйце в одній з кімнат, інша швиденько обнишпорила сусідню. Потім обидві “добродійки” швиденько залишили помешкання старенької.
Після уходу непроханих гостей бабуся, мабуть, пам’ятаючи пересторогу щодо невідомих візитерів, вирішила перевірити цілісність своїх заощаджень і… обімліла – з спальної кімнати, з-під подушки зникло 1200 гр.
Коли до будинку потерпілої під’їхали правоохоронці, на жаль прикмет жінок бабуся не запам’ятала, тому шукати зловмисниць шукати було вкрай важко. На ці заходи були задіяні дільничні, карний розшук та два наряди ДАІ. Але на сьогоднішній день пошуки результатів не дали. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст.185 ч.1.
Щоб не повторити долю цих двох нещасних, для читачів ще раз наводимо правила поведінки в подібних ситуаціях:
– якщо до вас підійшли на вулиці або зайшли на подвір’я з пропозицією погадати чи зняти порчу, намагайтеся якомога швидше відчепитися від нав’язливих добродіїв та піти геть або спровадити з подвір’я. Для цього не соромтеся покликати на допомогу випадкових перехожих або сусідів. Поява сторонньої людини відволіче увагу шахрайок. Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим менше шансів у вас бути загіпнотизованими.
– ні в якому разі не давайте їм своїх речей, грошей, коштовностей, бо за першою річчю піде друга і т.д.
– ні в якому разі не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, а якщо вже вони зайшли самовільно – зверніться по допомогу до сусідів аби спровадити непроханих гостей.
Дотримуючись цих правил, ви зможете убезпечити себе і своє майно від шахрайських дій та пограбувань.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).