Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 червня, 15:12:01

Рятувальники та лісники завадили вогню знищити село

12.08.2015   13:50

11 серпня о 12:15 у Ріпкинському районі до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про те, що внаслідок загоряння сухої рослинності на околиці с. Кам'янка вогонь швидко підібрався до даного населеного пункту й охопив 6 нежитлових будинків.

За викликом оперативно було направлено два державних пожежно-рятувальних підрозділи з райцентру та селища Любеч, а також дві пожежні команди і трактор з плугом Добрянського лісового господарства та Ріпкинського агролісгоспу. Загалом на ліквідацію пожежі  залучено близько 20 осіб та 5 одиниць техніки.

Гасіння ускладнював сухостій, яким поросли нежилі подвір’я. Не дивлячись на це, о 14:05  пожежу локалізовано, а о 19:50 остаточно ліквідовано. Завдяки злагодженим і самовідданим діям вогнеборців врятовано 4 житлові будинки, 2 сараї, а також не допущено поширення вогню на весь населений пункт, що нараховує близько 50-ти дворів. Полум’я встигло знищити 3 та стільки ж пошкодити нежитлових будинків.

Причиною лиха стала необережність громадян у поводженні з вогнем. З цим слід зазначити, що лише минулої доби по цій причині в області виникло 12 пожеж у житловому секторі, лісах, на торфовищах і сухої трави на відкритій території. Внаслідок цього загинула 1 людина. Загалом з початку року необережне поводження з вогнем, випалювання сухої рослинності чи сміття призвело до 306 пожеж у житловому секторі, 48 - у лісах, 13 - на торфовищах та 543 загорянням сухої трави. Вогнем знищено або пошкоджено більше сотні житлових будинків, господарчих і виробничих будівель та майже 3 тисячі га території.     

Шановні громадяни! Зараз в області спостерігається надзвичайно високий клас пожежної небезпеки при якому навіть невелика іскра може стати причиною загоряння. У зв’язку з цим, рятувальники закликають мешканців і гостей Чернігівщини обережно поводитися з вогнем, утриматися від відвідування лісів, торфовищ і полів зернових, ні в якому разі не розводити там або поблизу вогнища, не курити та не користуватися феєрверками. Рухаючись по дорозі на автотранспорті, не кидайте з вікон недопалки. Будьте завжди пильними та пам’ятайте, що ігнорування вимог пожежної безпеки може вмить перетворити на попіл роками накопичуване людське майно, багатолітні лісові насадження або зрощений тяжкою працею врожай.

Останні новини Чернігівщини

В одному з ліцеїв Корюківської громади побудували протирадіаційне укриття за кошти державної субвенції 12:49

У межах робочого візиту в Корюківську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав один із ліцеїв, де оглянув новозбудоване протирадіаційне укриття.

На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23

Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.

Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18

Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.

Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57

З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини