Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 12:06:39

"Стан полігону побутових відходів критичний і може обернутися катастрофою для Чернігова". ВІДЕО

10.08.2015   18:10

Так характеризують ситуацію керівники підприємства, яке орендує полігон. 200 тисяч кубометрів відходів лежать необроблені на території в дванадцять гектарів всупереч усім нормам санітарної і пожежної безпеки. І звичайно, за теперішньої спеки сміття розкладається й отруює повітря.

За коментарем – чому так відбувається – ЧОДТРК "Сівер Центр" звернулося до представників підприємства.

«Два тижні прошу допомогти хоча б розсунути необроблене сміття, розділити його на карти, щоб не почалася пожежа»,- розповідає Сергій Короленко, головний інженер приватного підприємства «Гранпласт», котре десять років як орендує полігон твердих побутових відходів на Масанах у Чернігові.

На полігоні підприємство працює собі в збиток. Щоб платити зарплату робітникам, доводиться відправляти техніку на підробітки. Не вистачає грошей на закупівлю пального, необхідних матеріалів, тому не витримуються й технології обробки відходів.

За технологією відходи треба ділити на так звані карти, щоб до кожної був під’їзд і її можна було локалізувати. Далі сміття слід ущільнювати й пересипати грунтом (шарами: через 2,5 метри відходів – 25 сантиметрів грунту). Зараз цього зробити неспроможні, й на 12 гектарах лежить 200 тисяч кубометрів не ущільнених і не пересипаних відходів.

Щоб вийти з критичної ситуації, представники «Гранпласту» пропонують міській владі підвищити тарифи на утилізацію відходів для організацій. Для населення при цьому тариф згодні залишити старий: 4 гривні 02 копійки за кубометр. Якраз перед записом інтерв’ю керівники готувалися до засідання робочої групи з питань тарифів.

Поки щодо тарифів ведуться переговори – тим часом екологічну ситуацію в Чернігові треба терміново рятувати.

Загалом полігон на Масанах працює з 1961 року й за проектом мав би бути закритий ще 14 років тому. За цей час на ньому накопичилося близько 20-ти тисяч кубометрів відходів.

Останні новини Чернігівщини

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3 10:50

31 березня чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом з керівником міського управління охорони здоров'я Владиславом Кухарем провели зустріч з лікарями міської лікарні №3 для обговорення питань їх роботи з хворими на коронавірус у разі другої хвилі епідемії.

Військова прокуратура завершила досудове розслідування за фактом недбалості офіцера, що спричинила загибель співслужбовця

Військова прокуратура завершила досудове розслідування за фактом недбалості офіцера, що спричинила загибель співслужбовця 10:13

Військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону Центрального регіону України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням лейтенанта ЗСУ у вчинені злочину, передбаченого ст. 415 ч. 1 КК України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини