Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 грудня, 00:28:16

"Стан полігону побутових відходів критичний і може обернутися катастрофою для Чернігова". ВІДЕО

10.08.2015   18:10

Так характеризують ситуацію керівники підприємства, яке орендує полігон. 200 тисяч кубометрів відходів лежать необроблені на території в дванадцять гектарів всупереч усім нормам санітарної і пожежної безпеки. І звичайно, за теперішньої спеки сміття розкладається й отруює повітря.

За коментарем – чому так відбувається – ЧОДТРК "Сівер Центр" звернулося до представників підприємства.

«Два тижні прошу допомогти хоча б розсунути необроблене сміття, розділити його на карти, щоб не почалася пожежа»,- розповідає Сергій Короленко, головний інженер приватного підприємства «Гранпласт», котре десять років як орендує полігон твердих побутових відходів на Масанах у Чернігові.

На полігоні підприємство працює собі в збиток. Щоб платити зарплату робітникам, доводиться відправляти техніку на підробітки. Не вистачає грошей на закупівлю пального, необхідних матеріалів, тому не витримуються й технології обробки відходів.

За технологією відходи треба ділити на так звані карти, щоб до кожної був під’їзд і її можна було локалізувати. Далі сміття слід ущільнювати й пересипати грунтом (шарами: через 2,5 метри відходів – 25 сантиметрів грунту). Зараз цього зробити неспроможні, й на 12 гектарах лежить 200 тисяч кубометрів не ущільнених і не пересипаних відходів.

Щоб вийти з критичної ситуації, представники «Гранпласту» пропонують міській владі підвищити тарифи на утилізацію відходів для організацій. Для населення при цьому тариф згодні залишити старий: 4 гривні 02 копійки за кубометр. Якраз перед записом інтерв’ю керівники готувалися до засідання робочої групи з питань тарифів.

Поки щодо тарифів ведуться переговори – тим часом екологічну ситуацію в Чернігові треба терміново рятувати.

Загалом полігон на Масанах працює з 1961 року й за проектом мав би бути закритий ще 14 років тому. За цей час на ньому накопичилося близько 20-ти тисяч кубометрів відходів.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 558 нових випадків COVID-19 20:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 грудня в області зафіксовано 558 нових випадків COVID-19. Зокрема 319 — у Чернігівському районі (в тому числі 174 — у Чернігові), 82 — у Ніжинському, 71 — у Корюківському, 50 — у Прилуцькому та 36 — у Новгород-Сіверському районі. 49 захворілих госпіталізовані.

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині

Китаєць із Білорусі купує льонокомбінат на Чернігівщині 16:25

Громадянин Китаю Чжу Хаотянь, який тимчасово проживає в Мінську, і білоруський виробник теплоізоляційних плит "ІСТПС" (ТМ "Істплекс") мають намір спільно придбати 82,285% акцій ПрАТ "Козець" (смт Козелець Чернігівської області).

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка 16:18

Переважна більшість жителів села Покровка, яке входить до Нетяжинського старостату Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району одинокі літні люди, пише Gorod.cn із посиланням на публікацію в газеті «Прилуччина».

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень

Найбільша тергромада Прилуччини запланувала на розвиток туризму понад 4 млн. гривень 16:13

Програму розвитку туризму на території Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району погодили на засіданні сільської ради 23 листопада, інформує сайт тергромади.

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення

Справу стосовно секретаря міської ради суд закрив через відсутність складу адмінправопорушення 16:03

1 грудня у Деснянському районному суді Чернігова слухалася справа за відкритим провадженням за частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адмінправопорушення (про порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). У діях секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломако співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції вбачили конфлікт інтересів.