Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 12:19:09

Які права має водій після останніх змін в законодавстві?

09.08.2015   08:44Агенцiя

В Україні міняються “правила гри” на дорозі. Тепер фіксувати порушення і штрафувати будуть по-новому.

Патруль ДПС

Патруль ДПС

А ось чи багато хто знає, як змінилися права водіїв після ухвалення недавніх законів?
П’ять основних прав, які отримали водії за новим законодавством.


На що має право водій

Вимагати назвати причину зупинки. Згідно із законом про “Національну поліцію”, якщо ваш автомобіль зупинив співробітник патрульної служби чи ДАІ, він зобов’язаний назвати причину зупинки. Тому, якщо він цього не зробив, водій має право зажадати пояснень, чому його зупинили. Поки поліцейський не пояснив, водій має повне право не пред’являти документи.

Вимагати повернення водійського посвідчення. За новим законом, поліцейський, або співробітник ДАІ, має право забрати права у водія тільки за рішенням суду. Тому, якщо вас зупинили і погрожують забрати права, вимагайте їх назад, посилаючись на закон.

Не платити штраф. Це право поширюється на тих, хто порушує нечасто і несуттєво. Нагадаємо, що в Україні вводиться лояльна система штрафів. На ділі це означає, що кожному водієві нараховуватимуть 150 балів щорічно. І поліцейський має право оштрафувати водія тільки тоді, коли у нього закінчилися бали. Скільки балів, і за які порушення зніматимуть з водіїв, можна подивитися по цьому посиланню.

Заплатити штраф на місці. За новим законом, автомобілі поліції і ДАІ мають бути обладнані спеціальними терміналами, які дозволяють водієві спокутувати свою провину, “не відходячи від каси”.

Оспорити штраф в суді. Така можливість була і раніше. Проте за новим законом, в Україні вводиться автоматична фото- і відеофіксація порушень. Якщо вас “упіймала” камера, то штраф вам випишуть автоматично і пришлють сповіщення додому. Після отримання сповіщення у вас є 10 днів на те, щоб оспорити штраф в суді.

Останні новини Чернігівщини

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3 10:50

31 березня чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом з керівником міського управління охорони здоров'я Владиславом Кухарем провели зустріч з лікарями міської лікарні №3 для обговорення питань їх роботи з хворими на коронавірус у разі другої хвилі епідемії.

Військова прокуратура завершила досудове розслідування за фактом недбалості офіцера, що спричинила загибель співслужбовця

Військова прокуратура завершила досудове розслідування за фактом недбалості офіцера, що спричинила загибель співслужбовця 10:13

Військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону Центрального регіону України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням лейтенанта ЗСУ у вчинені злочину, передбаченого ст. 415 ч. 1 КК України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини