Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 20:54:39

Відбулась соціальна презентація: Нацистський геноцид ромського народу в Україні

08.08.2015   11:51Агенцiя

6 серпня відбувся захід під назвою «Нацистський геноцид ромського народу в Україні. Місце дії - Чернігів», на якому було презентовано відео-ролик «Ми пам'ятаємо (Na Bister)», створений ініціативною групою з числа стипендіатів Ромського освітнього фонду.

У презентації взяли участь: Марина Казанська - голова правління Чернігівської громадської організації «Романо дром»; Наталія Зіневич - старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевского НАН України, кандидат історичних наук; Юліан Кондур - МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі», координатор проекту «Ми пам'ятаємо»; Герард Кузнецов - очевидець трагічних подій у Чернігові, почесний громадянин Чернігова, письменник, краєзнавець, археолог; представники ініціативної групи «Ми пам'ятаємо (Na Bister)»; Рані Романі - ромська поетеса; Семен Бельман - голова Чернігівської обласної єврейської общини, головний редактор газети «Тхія» («Віродження») Представники громади м. Чернігова.

Заввіділом з суспільних та гуманітарних наук бібліотеки ім. В. Г. Короленка Валентина Зелинська представила присутнім підбірку літератури.

Велику увагу привернули твори ромського письменника Міхи Козимиренка, який народився в Чернігові. В 1942 році фашисти розстріляли 37 представників роду Козимиренків – від немовлят до старих.

Наталія Зіневич подарувала бібліотеці збірник «Роми в України: із минулого а майбутне», який містить добірку статей учасників Міжнародної циганознавчої науково-практичної конференції (10-11 червня 2008, м. Київ).

По закінченню презентації учасники вшанували пам'ять жертв ромського геноциду на Чернігівщині

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини