Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 04:10:03

Вищий спеціалізований суд вже підтвердив законність 4 рішень щодо спірної землі пасовища поблизу села Новоселівка

05.08.2015   15:42Агенцiя

На сьогодні Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі вже 4 рішення за позовами прокуратури в інтересах територіальної громади с. Новоселівка Чернігівського району.

Мова йде про землі єдиного громадського пасовища поблизу цього села, які протягом 2014 року опинились у приватній власності. На захист прав і законних інтересів селян прокуратура Чернігівської області заявила до суду 18 позовів про визнання незаконною передачі таких земельних ділянок у приватну власність. Надалі прокурори, послідовно відстоюючи таку правову позицію, в судах першої та апеляційної інстанцій довели правомірність заявлених позовних вимог.

Тепер більшість рішень за цими позовами не тільки набрали законної сили після того, як апеляційний суд залишив їх без змін, а й реально виконані шляхом скасування державної реєстрації права власності за приватними особами. Таким чином, на сьогодні в розпорядження держави та фактичне користування селян повернуто близько 18 з 20 га цього пасовища.

Разом з тим більшість із тих, кому ця земля виділялася в приватну власність, скористалися своїм правом на подальше оскарження рішень місцевого та апеляційного судів до суду касаційної інстанції.

Першу з таких скарг Вищий спеціалізований суд України розглянув та відхилив у травні, ще три — протягом червня-липня. Загальна площа тих земельних ділянок, щодо яких прийнято ці рішення, майже 5 гектарів.

Розгляд справ цим судом щодо решти земель громадського пасовища триває.

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.