Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 травня, 13:21:42

Тривають заходи з ліквідації наслідків захворювання свиней на африканську чуму

27.07.2015   16:18

За результатами дослідження Київського державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, стосовно захворювання 23 липня свині у одному з приватних домоволодінь м. Ічня, підтверджено діагноз "Африканська чума свиней".

З огляду на це, проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ічнянській РДА, на якій затверджено план заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання. На території м. Ічня оголошено карантинну зону.

Вживаються заходи щодо недопущення поширення збудника захворювання за межі епізоотичного осередку та ліквідації хвороби. Створено 4 робочі групи, до складу яких увійшли представники органів влади, рятувальники, ветеринари та правоохоронці. На дорогах при в'їзді до м. Ічня розміщено 7 карантинних ветеринарно-міліцейських постів.
Станом на 27 липня робочі групи обійшли 1960 приватних домоволодінь. В ході обходів вилучено 15 тварин. Останніх умертвили безкровним методом та кремували.

Слід зазначити, що за останні два місяці на Чернігівщині виявлено 5 осередків захворювання африканської чуми свиней.

З метою упередження занесення даного вірусу в господарства, рятувальники радять:
- утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень сторонніми особами;
- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;
- не утримувати у домоволодінні свиней, якщо Ви мисливець на диких тварин;
- не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання протягом 30-ти хв.

Пам’ятайте, що вірус африканської чуми свиней залишається життєдайним: у м’ясі від хворих тварин - до 155 днів, у гною та ґрунті - до 3 місяців, у трупах тварин - до 2,5 місяців, у копчених м'ясопродуктах - до 6 місяців, в солонині - до 1 року, у замороженому м'ясі - до 3 років.

При першій же підозрі захворювання тварин африканською чумою свиней негайно сповістіть про це фахівця ветеринарної медицини, адже краще перестрахуватись, ніж наразити на небезпеку усіх сусідів.

Останні новини Чернігівщини

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 10:36

Є люди, які не бояться починати все спочатку. Історія Валентини Будько з Бахмача — саме про це.

З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24

Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

 Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка

Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка 09:24

У Національній бібліотеці України для дітей 11 травня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети — у наших руках!». Серед переможців — Артур Мнацаканов, який зайняв III місце у віковій категорії 8-11 років.

"Грошова допомога" обернулась втратою 9 тисяч гривень 09:21

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 9 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини