Валерій Куліч зустрівся з сім’ями загиблих учасників АТО та Революції гідності
У рамках третього етапу акції «Родинне коло Чернігівщини», що відбувався протягом 28-29 червня у м. Чернігові, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч зустрівся з родинами загиблих учасників Революції гідності та антитерористичної операції.

У зустрічі також взяли участь керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, волонтери, психологи та юристи.
— Головна мета сьогоднішньої зустрічі — почути проблеми, які вас турбують на сьогодні. З’ясувати, у чому потребуєте максимальної підтримки, для того, що б ефективно допомогти, — наголосив Валерій Куліч, звертаючись до присутніх. Він також зауважив, що основним на сьогодні завданням є налагодження роботи державних установ таким чином, щоб вони працювали на благо людей.
— Не все безумовно вдається, але я впевнений— багато що залежить від всіх нас. Як що кожен у своїй хаті, подвір’ї, районі почне наводити порядок, ми його наведемо і в області, і в державі загалом. Не треба чекати все від держави, треба кожному брати і робити життя кращим, — підкреслив керівник області, характеризуючи ситуацію в країні.
Під час бесіди, члени сімей загиблих учасників АТО задавали свої питання та розповідали про свої проблеми голові облдержадміністрації. За їх словами, наболілим на сьогодні залишається проблема з пільгами на пасажирські перевезення. Відміна пільг на міжміські маршрути дуже боляче вдарила по родинам загиблих. Перевізники відмовляються перевозити безкоштовно ці категорії громадян. Але, як зазначив Валерій Куліч, пільги на міські та приміські маршрути ніхто не відміняв. Отже, перевізники порушують законодавство.
— На кожен факт порушення, ми будемо чітко реагувати. Потрібно лише з письмовою заявою звернутися до облдержадміністрації, або Єдиного волонтерського центру, — акцентував очільник області. На його переконання, вирішити ці проблеми допоможе монетизація пільг в країні.
Для врегулювання проблеми наразі, вже найближчим часом буде проведено засідання «круглого столу» за участю перевізників, представників громадських організацій, які опікуються сім’ями загиблих, а також правоохоронців, працівників ДАІ та прокуратури.
Важливим також є питання забезпечення сімей загиблих учасників АТО житлом.
— Урядова програма на придбання житла для цієї категорії громадян щойно розпочала діяти. Необхідні кошти надійдуть і до нашої області, але отримають їх тільки ті сім’ї, що стоять на квартирному обліку. Тому, наразі потрібно зробити все, щоб сім’ї загиблих, якім необхідно житло, його отримали, — констатував Валерій Куліч. Він запевнив присутніх, що триматиме це питання на особистому контролі.
Турбує родини загиблих і питання виготовлення і розміщення на будівлях шкіл меморіальних дошок. Деякі керівники загальноосвітніх закладів відмовляються від цієї роботи. Тому, голова облдержадміністрації поставив завдання керівництву відповідного структурного підрозділу — провести аналіз, де навчались загиблі та вжити відповідних заходів впливу.
Загалом, за півтори години спілкування, родини загиблих учасників АТО та Революції гідності порушили цілу низку нагальних питань. Серед них, влаштування дітей до садочків, отримання державних нагород загиблих, дія «гарячої» телефонної ліній Департаменту соціального захисту населення ОДА, вирішення питань, що потребують законодавчих змін тощо.
На завершення зустрічі, Валерій Куліч аргументував, що таке спілкування є дуже корисним і потрібним. Він запропонував Єдиному волонтерському центру узагальнювати проблемні питання та у подальшому раз на місяць проводити подібні зустрічі.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).