Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 жовтня, 12:34:39

Держветфітослужба: Ситуація щодо зареєстрованої АЧС на Чернігівщині - під контролем

30.06.2015   07:19

За інформацією головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області у підсобному господарстві психоневрологічного інтернату (с. Пересаж Ріпкинського району Чернігівської області) зареєстровано загибель свиней.

При дослідженні проб біоматеріалу, відібраних від загиблих свиней, в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 25 червня 2015 р. встановлено діагноз на африканську чуму свиней.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ріпкинській РДА, рішенням якого затверджено план з ліквідації АЧС, визначено загрозливу зону та зону нагляду.

Крім того, терміново проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА, участь у якому взяв заступник Голови Держветфітослужби України Олександр Вержиховський. Скоординовано дії усіх причетних до ліквідації спалаху хвороби установ.

Ситуація знаходиться під оперативним контролем головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області та Держветфітослужби України.

Останній випадок діагностування АЧС стався в Київській області 5 травня 2015 р. в урочищі «Грабів» поблизу садового товариства та угідь резиденції «Залісся» (Броварський район), коли було виявлено 3 трупи диких кабанів.

Після відбору біоматеріалу для лабораторного дослідження рештки тварин було знищено на місці виявлення, прилеглу територію продезінфіковано.

Останні новини Чернігівщини

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА 12:28

Індекс промислової продукції області за підсумками січня–вересня 2020 р. становив 91,5%.

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус 12:16

23 жовтня, у Прилуках відкрили новозбудований другий корпус місцевої гімназії. В урочистостях взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний, міський голова Прилук Ольга Попенко, народні депутати України, керівники установ та організацій, педагоги, батьки та учні.

"Джинса" у друкованих ЗМІ на Чернігівщини: немарковані матеріали та двозначні рубрики 11:32

ОПОРА проаналізувала чернігівські газети, які виходили друком в жовтні 2020 року. Ознаки прихованої політичної реклами зафіксованов11 публікаціях, а матеріали з ознаками «джинси» - в п’яти з восьми друкованих видань.

Обласний філармонійний центр підсвічується

Обласний філармонійний центр підсвічується 11:21

Будівля Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм стає яскравішою.