Відбулося засідання Консультативної ради при прокуратурі Чернігівської області
23 червня відбулося засідання Консультативної ради при прокуратурі Чернігівської області під головуванням Голови Ради – Олександра Підгорного та участю заступника прокурора Чернігівської області - Дениса Сірика та начальника відділу роботи з кадрами - Дмитра Шпака.
На повістці дня – 4 питання: розгляд заяв, поданих до Консультативної ради фізичними та юридичними особами, вручення посвідчень.
Дмитро Шпак вручив посвідчення членам Ради із побажання плідної співпраці та активності по захисту прав людини на Чернігівщині.
Секретар Ради Галина Якуба зачитала декілька заяв та запросила виступити людей, які зголосилися прийти на засідання та надати свідчення по поданим заявам. Проблема: «Люди наймалися на роботу з оплатою праці на мінімальну зарплатню, оговоривши загальну суму оплати за виконану роботу і виплатою грошей по закінченні робіт. Керівники підприємств отримували державні кошти на ремонти медичних установ та навчальних закладів в м. Чернігові та районних центрах. З працівниками, яких наймали на договірних умова, по завершенню роботи не було проведено розрахунок. Дана система у організацій, що займалась будівництвом та реконструкцією, яка до того ж є рекордсменом з перемог на тендерах, була поставлена на потік. Одноголосним рішенням Консультативної Ради було вирішено передати всі документи до прокуратури Чернігівської обл. (З метою перевірки фактів, викладених у зверненні працівників, які були ошукані роботодавцями, члени Консультативної Ради вбачають підстави для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 172, 175, 190, 191, 364, 366, 210-212 КК України, та перевірки даних фактів органом досудового розслідування на підставі ст. 214 КПК України.)
Наступним питанням порядку денного стала заява директора приватного підприємства,, яке займається постачанням твердого палива до Чернігівської обл. В заяві вказувались працівники правоохоронних органів Чернігівщини, які задіяні в ланці поставок вугілля, «кришуючі» підставні фірми по постачанню вугілля з ЛНР та ДНР на Чернігівщину. Консультативною радою було прийнято рішення про утворення робочої групи для більш детального вивчення цього питання та особистого діалогу з заявником, який на засідання з’явитись не зміг.
Обговорювалися заяв інших громадян, відносно діяльності посадових осіб Деснянського басейнового управління водних ресурсів, де зі злів заявителів, процвітає сімейний підряд та корупція. Виявилось, що похідна справа знаходиться у прокуратурі вже у провадженні. Одностайним рішенням Ради: « направляємо запит до Прокуратури Чернігівської області з метою перевірки викладених у заяві останньої фактів недоброякісного проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню № 42015270010000126»
Наталією Дрозд, головою правління Центр «Доброчин», була зроблено оголошення про початок проекту,метою якого є сприяння проведенню вільних і чесних проміжних виборів народного депутата України в 205-му окрузі, шляхом протидії використанню адміністративного ресурсу і нечесної агітації, де знадобиться допомога кваліфікованих юристів, медійних осіб, представників громадянського суспільства та правоохоронних органів.
Катерина Кулініч
Останні новини Чернігівщини
В Чернігівському районі поліцейські затримали зловмисника, який погрожував гранатою жінці та її співмешканцю 13:33
Увечері 3 січня до поліції надійшло повідомлення від мешканки одного з сіл Куликівської громади Чернігівського району про те, що її колишній чоловік погрожує їй та її співмешканцю гранатою. В будинку в цей час перебувала дитина.
У Прилуках поліцейські затримали підозрюваного у наркоторгівлі 13:32
Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю та слідчими за процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури викрили незаконну діяльність 44-річного мешканця Прилук, який займався збутом наркотиків.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:29
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.
“Вогні різдвяного Бродвею” у філармонійному центрі 13:26
Різдвяно-новорічні свята — час, коли кожен відчуває справжню магію і ніби стає частинкою казки, що відбувається навколо: світ наповнюється особливою тишею, а небо світиться теплими зорями...
2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору 13:24
З 1 січня 2026 року для фізичних осіб – підприємців, які працюють на першій та другій групах єдиного податку, діятимуть нові розміри ставок єдиного податку та військового збору.