Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 грудня, 09:02:47

Рятувальники та освітяни проводять в закладах освіти області “Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності”

23.02.2012   08:14Агенцiя

Навчання дітей правилам безпечної поведінки є невід’ємною частиною виховання підростаючого покоління

Перед початком літніх і зимових канікул в усіх закладах освіти області за участю співробітників МНС та Держтехногенбезпеки проводяться “Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності”.

Під час класно-групових занять, відвідувань дітьми пожежно-технічної виставки УМНС, пожежно-рятувальних підрозділів області доводяться основні вимоги правил безпечної поведінки. Проте, цього року такий захід проводиться позапланово у період з 20 по 27 лютого через те, що в державі спостерігається тривожна ситуація із травмуванням і загибеллю дітей на пожежах. Лише протягом січня в державі виникло понад 4 тис. пожеж, під час яких 13 дітей загинуло, 16 отримали травми та опіки.

Нажаль, і на Чернігівщині не обійшлось без трагічної статистики. 19 лютого у Бахмачі під час пожежі загинув 14-річний юнак. Хлопчина прийшов до своєї тітки, яка винаймала літню кухню у господарів. В цей час жінки не було вдома і Євген поставив грітися електрочайник, а сам ліг відпочити. Проте, старенька електропроводка, що була прокладена з порушеннями вимог пожежної безпеки, не витримала.

Сталося коротке замикання, а так звані “жучки” в електролічильнику замість стандартних запобіжників, в необхідний момент не спрацювали. Рятувальники, що прибули за викликом, в кімнаті літньої кухні на ліжку виявили тіло юнака без ознак життя.

22 лютого на базі Чернігівських міських відділів УМНС та Держтехногенбезпеки в рамках “Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності” відбулись показові заняття із школярами загальноосвітньої школи №36. Рятувальники ознайомили дітей із своєю роботою, технікою та засобами порятунку людей у різноманітних надзвичайних ситуаціях. Пожежна автодрабина, автомобіль пожежно-рятувальний, засоби надання допомоги у екстрених ситуаціях.

Все це у поєднанні з практичними і показовими виступами та розповідями “бувалих” рятувальників було продемонстровано в цікавій для дітей формі. Школяри змогли відчути себе справжніми рятувальниками вдягнувши пожежні каски, тепловидбівні костюми, апарати захисту органів зору і дихання, та потримавши в руках справжнього пожежного ствола.

Сподіваємось, що такі практичні заходи будуть повчальними для підростаючого покоління, адже знаючи основні вимоги та маючи навики поводження в тій чи іншій надзвичайній ситуації, як в ранньому віці, так і в майбутньому, діти не стануть винуватцями їх виникнення і в будь який час зможуть допомогти та захистити і себе, і оточуючих. Тож, тільки спільними зусиллями батьків, рятувальників та освітян можна вирішити основну проблему людства – збереження найціннішого скарбу – життя дітей!


Управління МНС та Управління Держтехногенбезпеки у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.

“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13

Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02

День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини