Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 03:26:11

Рятувальники зустрілися з делегацією Консультативної Місії Євросоюзу

25.06.2015   11:40Агенцiя

24 червня у Чернігові в обласному Управлінні ДСНС України відбулася робоча зустріч керівництва оперативно-рятувального гарнізону з делегацією Консультативної Місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні.

На початку зустрічі представник Місії Станіслав Безовські зазначив: «Місія прибула в Україну по запрошенню Президента Петра Порошенка. Наша мета надати консультації та підтримку українським органам цивільної безпеки щодо концептуального планування та послідовної реалізації реформ. Створення в Україні збалансованих сил безпеки гарантуватиме верховенство права і виконуватиме правоохоронні функції, посилюючи власну легітимність та укріплюючи впевненість і довіру громадськості з повним дотриманням прав людини. Сьогодні у нас перший візит в обласний підрозділ ДСНС України. Ми маємо вивчити завдання, структуру та особливості оперативно-рятувальної служби, її труднощі».

В свою чергу т.в.о. начальника Управління ДСНС України у Чернігівській області полковник служби цивільного захисту Ігор Афанас’єв охарактеризував стан техногенної безпеки в області, розповів про завдання, що стоять перед пожежно-рятувальними підрозділами, їх матеріально-технічне забезпечення, види професійної підготовки особового складу, назвав основні причини надзвичайних подій та заходи, що вживаються для їх запобігання і ліквідації.

Зокрема Ігор Афанас’єв повідомив: «Штат Чернігівського оперативно-рятувального гарнізону складає 1261 співробітник та 236 одиниці основної і спеціальної техніки. На цілодобовому чергуванні  перебуває 203 рятувальника та 64 одиниці техніки. Загальний стан техногенної безпеки області обумовлений наявністю на її території потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки, що використовують у технологічному процесі хімічно-, вибухово- і пожежонебехпечні речовини». 
Крім того, членів делегації Місії цікавило питання соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції у Чернігівську область.

На це заступник начальника обласного У ДСНС України полковник служби цивільного захисту Олександр Нагуло відповів: «З тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції прибуло на Чернігівщину понад 11,6 тис. людей, серед яких 23% дітей.

Відповідним Регіональним штабом забезпечено координацію та необхідну взаємодію з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, територіальними управліннями центральних органів виконавчої влади щодо розміщення вимушених переселенців. Майже 11,5 тис. прибулим надано різні види допомоги, а саме: з розселення, відновлення втрачених документів, влаштування дітей до шкіл і дитячих садків, працевлаштування, отримання пенсії, матеріальної, медичної та психологічної  допомоги. Щомісячну адресну допомогу на проживання та оплату житлово-комунальних послуг призначено 85% родинам».

З цим представникам Місії було продемонстровано веб-сайт обласного Управління ДСНС України, а передусім його розділи з інформацією для вимушених переселенців. Іноземцям сподобалося оформлення сайту і особливо приємно їх вразили відеоролики соціальної реклами, що виготовили рятувальники, та добірка сюжетів про їх роботу.

На завершення робочої зустрічі представники Місії висловили рятувальникам слова вдячності за їх героїчну і професійну діяльність у сфері цивільного захисту населення. Також учасники зустрічі досягли домовленості щодо подальшої співпраці в напрямку зміцнення матеріально-технічного оснащення пожежно-рятувальних підрозділів та втілення у їх роботу досвіду країн ЄС в рамках проведення в Україні заходів з децентралізації влади.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).