Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 грудня, 19:05:19

У Раді регіонального розвитку провели перший круглий стіл, присвячений питанням ОСББ

24.06.2015   18:02Агенцiя

За ініціативи Сергія Івановича Березенка, кандидата у народні депутати України по 205-му округу у нашому місті розпочалася серія круглись столів, присвячених питанням функціонування Об’єднань співвласників багатоповерхових будинків.

У вівторок відбулася перша зустріч, на якій були присутні представники ради регіонального розвитку області, юристи, голови ОССБ, чиновники та журналісти. Обговорювали можливості розвитку ОСББ в Чернігові, перспективи таких об’єднань та важливість їх створення.

За словами учасників, сьогодні ОСББ – єдина альтернатива ЖЕКам, які вже давно не справляються зі своїми обов’язками по обслуговуванню будинків. Сьогодні держава повинна іти на зустріч громадам, які хочуть об’єднуватись та самі розпоряджатись спільний майном. Практика ОСББ поширена в усьому світі, а їхні переваги відомі давно.

ОСББ дає можливість самостійного господарювання на своїй території. Учасники ОСББ мають право самі управляти власним будинком, обирати постачальників послуг та відмовлятися від них у разі неякісного обслуговування. Вони можуть заробляти гроші на власному будинку, наприклад, здаючи в оренду приміщення чи прибудинкову територію, розміщувати рекламу тощо. Розпоряджатися цими коштами на власний розсуд, залучати спонсорів та брати участь у різних заохочувальних державних програмах.

За словами голови ОСББ «Шевченка 32» Дмитра Адаменка, сьогодні у Чернігові дуже мало таких об’єднань: більше десятка з двох тисяч будинків. – У Ніжині, наприклад, 80% житлового фонду складають саме ОСББ, і там уже давно не зважають на ЖЕКи, - розповів пан Адаменко. – З 1 липня увійдуть в силу зміни в законодавстві, за якими ЖЕКи не зможуть витрачати державні кошти на ремонт будинків. Це буде виключно проблемою мешканців. Люди зіткнуться з тим, що їм за власний рахунок доведеться ремонтувати дахи, ліфти, - розповів голова ОСББ «Реконструкція» Максим Конашевич. За його словами тут якраз потрібно переймати досвід ОСББ, які самі розпоряджаються своїм майном і ні від кого не залежать.

Учасники зустрічі вирішили, що власникам ОСББ необхідно об’єднатись, створити представницький орган, розробити програму та внести її на розгляд Міської ради. На їхню думку, місцева влада повинна підтримувати ініціативи громади, заохочувати чернігівців об’єднуватися в ОСББ, допомагати. Можливо зменшенням орендної плати за землю чи іншими преференціями. Тільки за таких умов можна буде вирішити багато проблем, які пов’язані з житловим фондом міста.

Сергій Березенко, в свою чергу, пообіцяв й надалі ініціювати круглі столи, залучати експертів та сприяти вирішенню цієї проблеми. Бо саме кроки назустріч створенню ОСББ можуть реально покращити та спростити життя кожного мешканця нашого міста.

Сана Бойко

PR

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини