23 лютого - День захисника Вітчизни
Одразу після перемоги озброєного повстання більшовиків у Петрограді 7-8 листопада 1927 року Радянській владі довелося вести боротьбу не тільки з внутрішніми противниками, які не бажали йти у "світле комуністичне майбутнє”, але й з зовнішніми ворогами – продовжувалася Перша світова війна і бойові дії йшли на території Росії.

Радянський уряд з метою захисту Радянської держави від кайзерівської Германії приступив до організації регулярних озброєних сил. 21 січня 1918 року голова Ради Народних Комісарів В. Ульянов (Ленін) підписав декрет „Про організацію Робочо-селянської Червоної армії”, а 11 лютого – декрет „Про організацію Робочо-селянського Червоного флоту”. В Червону армію і Червоний флот приймали трудящих, що добровільно виявили бажання служити в рядах озброєних захисників Вітчизни.
18 лютого 1918 року австро-германські і турецькі війська, віроломно порушивши перемир’я, укладене 15 грудня 1917 року, вдерлися на радянську територію, почавши з окупації України, Білорусі і Прибалтики.
21 лютого германські війська захопили Мінськ. В той день радянський уряд звернувся до народу з відозвою: „Соціалістична Вітчизна в небезпеці!”
23 лютого в Петрограді був проведений день Червоної армії під лозунгом захисту соціалістичної Вітчизни віз кайзерівських військ. Тільки в Петрограді проти ворога піднялися десятки тисяч добровольців. Тільки-но сформовані частини Червоної армії відразу ж вступили в бій проти германських військ.
Потрібно сказати, що багато істориків ставлять під сумнів факт будь-якої помітної перемоги в ці дні 1918 року. Газети того року не містять переможних реляцій. Не говорили про роковини перемоги і в 1919. Подібні згадки з’явилися на початку 20-х років.
Починаючи з 1922 року 23 лютого набуло характер великого всенародного свята як день народження Червоної армії. 22 лютого 1922 року на Червоній площі відбувся парад військ Московського гарнізону, а ввечері – урочисте засідання Мосради разом з представниками воїнських частин Московського гарнізону.
З 1923 року 23 лютого відзначалося як День Червоної армії.
З 1946 року свято стало називатися Днем Радянської Армії і Військово-Морського Флоту.
В Україні на підставі Указу Президента України від 23 лютого 1999 року № 202/99 цей день закріплений в переліку професійних свят і пам’ятних дат як День захисника Вітчизни.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.