Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 27 вересня, 11:27:16

Органи прокуратури області не залишаються осторонь проблем щодо несвоєчасної виплати заробітної плати

20.06.2015   08:14Агенцiя

Прикриваючись складним економічним становищем у державі, окремі роботодавці вважають за можливе, навіть за наявності фінансових можливостей, затримувати заробітну плату працівникам, використовуючи кошти на інші цілі. Водночас працівники не звертаються за захистом своїх порушених прав, побоюючись втратити роботу взагалі.

Заробітна плата є одним з головних економічних чинників, який поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Вона – показник досягнень і прорахунків суспільства.
 
Проблема несвоєчасної виплати заробітної плати – одна з найгостріших, яка до цього часу не розв’язана повністю та порушує права працівників на достатній життєвий рівень.
 
Основний Закон держави, Конституція України (ст. 43), кожному громадянину гарантує право на заробітну плату і своєчасне її одержання.
 
У поточному році органами прокуратури до суду заявлено 53 позови та заяви про видачу судового наказу на стягнення заборгованості з виплати заробітної плати на суму 452 тис. грн.
 
За рішеннями судів працівникам виплачено заборгованості по заробітній платі понад 146 тис. грн.
 
За фактами безпідставної невиплати заробітної плати лише з початку року органами прокуратури та правоохоронними до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про скоєння 41 кримінального правопорушення, передбаченого ст. 175 Кримінального кодексу України.
 
З огляду на суспільну значущість викладеного питання своєчасність і повнота реагування на порушення законодавства про працю потребують постійної уваги прокурорів. Основним критерієм оцінки ефективності прокурорського реагування має стати досягнення мети реального поновлення конституційного права громадян на оплату праці.

Останні новини Чернігівщини

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята

Сьогодні – Воздвиження Чесного Хреста Господнього: історія та заборони свята 07:51

27 вересня (14 вересня за ст.стилем) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього.

27 вересня - Всесвітній день туризму

27 вересня - Всесвітній день туризму 07:50

Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття.

Виявлено 85 нових випадків COVID-19

Виявлено 85 нових випадків COVID-19 17:38

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 26 вересня в області зафіксовано 85 нових випадків COVID-19.