Відбулось засідання робочої групи з питань розробки та впровадження партисипаторного бюджету в м. Чернігові
19 червня у Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови – начальника фінансового управління міської ради Віктора Бистрова відбулось засідання робочої групи з питань розробки та впровадження партисипаторного бюджету в м. Чернігові.
До робочої групи увійшли громадські активісти м. Чернігова, депутати міської ради та представники структурних підрозділів міської ради, які пройшли навчання у 3-х-денному семінарі з питань методології запровадження партисипаторного бюджетного процесу, організованому Фундацією ПАУСІ.
Віктор Бистров ознайомив присутніх з ключовими аспектами Положення про громадський (партисипаторний) бюджет у м. Чернігові, розробленого фінансовим управлінням міської ради. Зокрема, загальний обсяг громадського бюджету у м. Чернігові на наступний бюджетний рік – 2016 планується до 1 % міського бюджету м. Чернігова, або близько 4,8 млн. грн. До кінця поточного місяця громадські активісти можуть вносити свої пропозиції та доповнення, аби у липні Положення винести на розгляд міської ради.
Після відповідної процедури затвердження Положення про громадський (партисипаторний) бюджет у м. Чернігові розпочнеться висунення пропозицій мешканців міста, на які потреби краще витратити частину місцевого бюджету. Пропозиції затверджуватимуться шляхом голосування жителями міста і реалізовуватимуться протягом наступного року.
Довідково:
Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ за сприяння Польсько-канадської програми підтримки демократії реалізує в Україні проект "Партисипаторний бюджет" – можливості для підвищення громадської активності й встановлення справжнього партнерства з органами влади". До реалізації цього проекту в Україні залучені Черкаси, Полтава й Чернігів.
На думку керівництва міської ради, впровадження механізму "партисипаторного бюджету" дозволить розширити діалог з місцевою громадою, максимально враховувати думку жителів міста у частині формування місцевого бюджету.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:46
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Інвестиція в дитинство: як мікрогрант допоміг розвитку освітнього центру «Ідея» 10:33
«Ідея» – найбільший приватний заклад позашкільної освіти в Ніжині, який являє собою безпечне, комфортне та сучасне середовище для навчання та розвитку дошкільнят і школярів.
Погоджено виплати чернігівцям, житло яких постраждало внаслідок останніх ударів рф, на суму понад 2 млн грн 10:31
Рішеннями виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 15 січня погоджено чергові виплати власникам пошкоджених квартир і приватних житлових будинків унаслідок останніх ударів російської федерації по території міста Чернігова.
15 січня: цей день в Україні і світі 08:27
День 1422 Російська агресія - Day 1422 Russian aggression
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.