Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 20:26:27

Забудова Стрижня відбулася за потурання екологів та Державного управління охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини

13.06.2015   18:22

Візит до Чернігова 04.06.2015 міністра екології та природних ресурсів України І. Шевченко відзначився обговоренням проблеми забудови берега р. Стрижень.

Водночас всі підняті питання вже були у полі зору органів прокуратури області ще з часів відведення земельної ділянки управлінню капітального будівництва Чернігівської міської ради та ПП «Геліодор» під забудову.
 
Встановлено, що прийнятими Чернігівською міською радою 12.04.2005 та 16.09.2010 рішеннями, якими вищевказаним підприємствам у користування надано земельні ділянки площею 1,7 га для будівництва групи житлових будинків з об’єктами соціального призначення біля р. Стрижень, грубо порушено вимоги земельного та екологічного законодавства.
 
Зазначені факти стали підставою для звернення прокурора до суду з вимогами повернути земельну ділянку. Для дачі пояснень прокурор залучав посадовців вищезазначених контролюючих органів як спеціалістів під час розгляду справи.
 
Через непослідовну та пасивну позицію цих органів вимоги прокурора не були підтримані судами вищих інстанцій.
 
Підставою для відмови прокурору у позові про надання земельної ділянки управлінню капітального будівництва міськради, підрядником по забудові якої виступило ТОВ «Житлобудсервіс», став виданий вже після її відведення висновок Держуправління охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини, яким забудові р. Стрижень фактично надано «зелене світло».
 
За фактом самовільного зайняття земельної ділянки ТОВ «Житлобудсервіс» прокуратурою міста розпочато кримінальне провадження, досудове розслідування по якому триває.
 
Таким чином, органами прокуратури за власної ініціативи вжито вичерпних заходів до усунення порушень земельного та природоохоронного законодавства, які за потурання органів екології не знайшли підтримки у суді.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.