Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 березня, 20:43:51

При невиплаті заробітної плати соціально незахищеним громадянам їх права в суді захищає прокурор

11.06.2015   09:26

Згідно даних управління економіки міськради, станом на 28.05.2015 загальна сума заборгованості із заробітної плати по м. Чернігову зросла до 13 млн грн, що майже на 20% більше у порівнянні з минулим роком.

Заборгованість на економічно активних підприємствах міста складає 7,8 тис. грн. Найбільший борг перед працівниками мають: ПАТ «ЧеЗаРа», ПАТ «Хімтекстильмаш», ДП «Чернігівський науково-дослідний інститут землеустрою», Чернігівське УТОС, ДП «Чернігівська МК ПАТ «Київсільелектро».
 
Конституцією України гарантовано право на працю та своєчасне отримання винагороди за неї, але досить часто роботодавцями з різних причин норма закону в частині своєчасної виплати заробітної плати не виконується.
 
Діючим законодавством прокурору надано право звертатися до суду в інтересах громадян, які не спроможні самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через фізичний стан, недосягнення  повноліття, похилий вік, недієздатність або обмежену дієздатність.
 
Прокуратурою м. Чернігова упродовж поточного року в інтересах соціально незахищених громадян до місцевих судів загальної юрисдикції подано 26 заяв в порядку наказного провадження про стягнення  заборгованості з виплати заробітної плати на суму 314 тис. грн.
 
Так, в інтересах громадян подано 12 заяв про видачу судового наказу до ПАТ «ЧеЗаРа» на суму 105 тис. грн, 12 заяв до ДП «Чернігівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» на суму 196 тис. грн, 1 заяву до ПП «Смітенерго» на суму 12 тис. грн та 1 заяву до ПАТ «Ритм» на суму 1 тис. грн.
 
25 заяв про видачу судових наказів судами розглянуто та задоволено, 1 заява перебуває в провадженні суду.
 
У випадках, коли підприємство не виконує вимоги судового наказу добровільно, стягненням заборгованості займаються органи державної виконавчої служби. Ці питання постійно знаходяться на контролі прокуратури до здійснення виплат.
 
Громадяни, які не спроможні самостійно захистити свої права на своєчасне отримання заробітної плати можуть звернутися до прокуратури із заявою про вжиття заходів представницького характеру. До заяви необхідно додати копії трудової книжки, паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також довідку з підприємства про суму заборгованості (у разі наявності) та документи, що підтверджують неможливість самостійно звернутися до суду.
 
З відповідними заявами громадяни можуть звертатися до приймальні прокуратури м. Чернігова за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 1. Прийом громадян здійснюється з понеділка по п’ятницю з 09.00 год. до 18.00.

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини