Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 16:03:31

У Чернігові пройшла акція «Кладовище замість ліків»

27.05.2015   13:06Агенцiя

27 травня на площі Героїв Небесної Сотні пройшла акція «Кладовище замість ліків».

Пацієнти хворі на ВІЛ, облаштовували символічне кладовище, огороджуючи стрічкою місце для могил. Цим вони хочуть привернути увагу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до того, що через 3 тижні в Україні закінчаться ліки, які входять до схем лікування для 20 000 ВІЛ-позитивних людей, що для більшості з цих людей означатиме смертельний вирок.

Справа в тому, що наприкінці 2014-го року, Кабінет міністрів України вніс зміни до  постанови №117, якими дозволив здійснення 100%-ї передоплати ліків на 6 місяців вперед до моменту поставки. Відповідно, всі фармацевтичні компанії в кінці року отримали від Міністерства охорони здоров’я 100%-ву передплату за товар, який мали поставити лише в червні цього року. У зв’язку з цим, наразі склалася ситуація, що деякі компанії не поставлять ліки для 20 000 людей, що живуть з ВІЛ, отримавши попередню 100% оплату. Ситуація критична, яка на разі не вирішується владою. Якщо ліки не будуть поставлені вчасно, то вже в червні в Україні перші 4 000 людей перервуть лікування, а до кінця року очікується величезна кількість смертей. Більше того, вся Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки буде фактично завалена владою.

Наразі Міністерство охорони здоров’я не в змозі вирішити цю ситуацію, а тому вкрай потрібна політична воля найвищого керівництва держави, а саме – Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка. Адже саме Постанова Кабінету Міністрів України № 117, підписана ним 22.10.2014 року, надала МОЗу безпрецедентне право на  укладання договорів з фармацевтичними компаніями на поставку антиретровірусних препаратів з передбаченим строком поставки у 180 днів після 100% передплати! Саме цей крок Кабінету Міністрів України спричинив саботаж з боку фірм-посередників та фактичне блокування поставок необхідних медикаментів. Адже отримавши наприкінці 2014-го року кошти в розмірі 100% від Держави, такі компанії-посередники, як ТОВ “Вектор Фарма”, попросту “умили руки” від цієї ситуації і можуть диктувати нові умови МОЗу задля отримання надприбутків, які коштують життів ВІЛ-позитивних людей. Наразі ТОВ “Вектор Фарма” подала позов на МОЗ України, вимагаючи збільшити суму за їхнім контрактом, а відтак – блокуючи поставку препаратів для 30 000 ЛЖВ. У той же час, компанія-виробник цих ліків Ранбаксі Лабораторіз Лімітед готова поставити препарати в найкоротші терміни, як тільки ТОВ “Вектор Фарма” перерахує отримані в кінці 2014-го року кошти на їхні рахунки.

Лише шляхом втручання Кабінету Міністрів у ситуацію, є можливість примусити ТОВ «Вектор Фарма» виконати договір та поставити препарат якомога скоріше.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми,  люди, що живуть з ВІЛ, прийшли під Кабінет міністрів України та інші місця по всій країні, терміново вимагати вирішення ситуації, яка склалася з ліками.

Бубенчикова Світлана

Останні новини Чернігівщини

150 спортсменів області боролись за першість у змаганнях з вільної боротьби

150 спортсменів області боролись за першість у змаганнях з вільної боротьби 14:21

15 лютого в Мені проходили змагання обласного турніру з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 2006-2011 року народження, присвячені 31 річниці виводу військ з Афганістану та пам’яті загиблих воїнів в локальних конфліктах.

Децентралізаційні здобутки громад Чернігівщини

Децентралізаційні здобутки громад Чернігівщини 14:15

Успішні проекти та ініціативи, які вдалося реалізувати громадам Чернігівської області, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» стали однією з тем обговорення в День відкритих дверей у Чернігівському регіональному офісі Програми.

У музеї М.Коцюбинського відкрилася виставка мистецьких робіт ГО

У музеї М.Коцюбинського відкрилася виставка мистецьких робіт ГО "Алея майстрів Чернігова" 13:51

П’ята ювілейна виставка мистецьких робіт учасників ГО «Алея майстрів Чернігова» відкрилася у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 13:32

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Погоджувальна рада затвердила питання 52 сесії Чернігівської міської ради

Погоджувальна рада затвердила питання 52 сесії Чернігівської міської ради 13:24

Засідання Погоджувальної ради перед проведенням 52 сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання відбулося 17 лютого. Головував на засіданні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини