Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 09:35:10

Столичні лікарі закликають чернігівців дослухатися серця

20.05.2015   18:35Агенцiя

Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» д. мед. н. Костянтин Руденко та бригада фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова, Інституту педіатрії акушерства і гінекології 19 травня відвідали Чернігів у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф». Візит був насичений зустрічами, консультаціями, враженнями.

Так, на базі 2-ї міської лікарні відбулася науково-практична конференція за участю кардіологів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, швидкої допомоги та інших фахівців з обласного центру та районів Чернігівщини. Одночасно проходила зустріч на тему «Вроджені вади серця. Сучасний підхід до діагностики та лікування» для педіатрів, неонатологів, дитячих кардіо-ревматологів та акушерів-гінекологів.

Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та ІПАГ розповіли про новітні методи, що застосовуються у практиці, про організацію взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинними патологіями. Під час конференції відбулася відверта розмова та обмін досвідом, учасники обговорили суттєві моменти ефективної та злагодженої співпраці фахівців спеціалізованих закладів охорони здоров'я та лікарів первинної ланки.

Під час візиту К.В.Руденко ознайомився з роботою кардіологічної та кардіохірургічної служб області. Зокрема, на базі 2-ї міської лікарні в Чернігові вже півроку працює обласний центр серцево-судинної хірургії, де проводяться операції на відкритому серці та ендоваскулярні втручання. Програма по лікуванню гострого коронарного синдрому діє 24 години сім днів на тиждень. Створено реєстр хворих, які потребують проведення коронарографії, імплантації кардіостимуляторів, аорто-коронарного шунтування, стентування коронарних судин серця. Водночас в області існує потреба у створенні міжрайонних регіональних центрів по наданню екстреної кардіологічної та кардіохірургічної допомоги.

К.В.Руденко зустрівся з головою Чернігівської обласної ради М.В.Звєрєвим та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС В.О.Зубом. Вони обговорили питання щодо впровадження приватно-державного партнерства в екстреній кардіохірургії та залученні інвестицій ЄБРР для розвитку кардіологічної та кардіохірургічної допомоги. Микола Звєрєв повідомив гостю, що в області затверджена програма, що передбачає придбання витратних матеріалів для хворих на гострий коронарний синдром та планової кардіохірургії.

Серед проблемних питань Чернігівщини: відсутність дитячих кардіоревматологів у районах, в обласному пологовому будинку немає діагностичної апаратури, в обласній дитячій лікарні немає апарату УЗД, відсутні препарати, що рятують життя хворих при критичних вроджених вадах серця, тести для виявлення інфаркту міокарда тощо.
Упродовж дня столичні та чернігівські фахівці вели сумісне обстеження та консультації пацієнтів регіону – дорослих та дітей.

Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» стартував у вересні 2014 р. Вже відбулися поїздки до більшості регіонів України. Проект спрямований на вирішення низки питань щодо підвищення якості надання медичної допомоги населенню, доступності високоспеціалізованої діагностики та лікування. Актуальність проблеми суттєво підвищується саме зараз, коли одним із найбільш небезпечних наслідків ситуації в Україні є психологічний стан українців та вірогідний стрибок захворювань, у першу чергу серцево-судинної системи. Тому впровадження в усіх регіонах (з урахуванням місцевих особливостей) якісної та доступної діагностики, ургентної догоспітальної та госпітальної допомоги є питанням національної значущості.

«Ситуація із серцево-судинними захворюваннями в Україні з кожним роком погіршується, незважаючи на те, що за рівнем ефективності використання сучасних високотехнологічних методик діагностики і лікування, їх результативності Україна не відстає від країн Заходу, - розповідає Костянтин Руденко, доктор медичних наук, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих», заступник головного лікаря НІССХ імені М.М. Амосова. - Одна з причин – недостатня обізнаність людей, нерозуміння можливостей сучасної медицини. Тому за допомогою Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» ми поширюємо знання, необхідні усьому українському населенню. В його основі – виявлення та ефективне використання наявних ресурсів, плідна взаємодія на усіх рівнях надання медичної допомоги, об’єднання зусиль з метою розумного використання обладнання, особливо високоспеціалізованого. Дуже важливий аспект проекту – сприяння поліпшенню якості сучасної медичної освіти та підвищення рівня професійної кваліфікації медиків».

Останні новини Чернігівщини

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів

Штрафи за підпали в екосистемах мають зрости в середньому у 20 разів 09:01

З початку року на Чернігівщині зафіксовано 743 пожежі в природних екологічних системах на більш ніж 2,3 тисячі гектарів. Головні причини їх виникнення — бездумне випалювання сухої рослинності та необережне поводження громадян з вогнем під час відпочинку й проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:50

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 9 квітня до 8:00 10 квітня 2020 року.

Судом призначено покарання жителю Чернігова за крадіжку телевізорів  у власної матері

Судом призначено покарання жителю Чернігова за крадіжку телевізорів у власної матері 08:36

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова 03.04.2020 місцевого мешканця визнано винним за крадіжку двох телевізорів у власної матері (ч. 2 ст. 185 КК України).